
Nem vonatbaleset, hanem gyilkosság történt Kecskeméten, 22 év után kiderült
A két férfi 23 évvel ezelőtt az emberölést vonatbalesetnek akarta álcázni, most azonban velük szemben fegyházbüntetés kiszabását kérte az ügyészség.
Tenyek.hu 2023. július 21., péntek 09:43
Egy kecskeméti diszkóba 2000. október 1-én hajnalban érkezett meg vendégként az a férfi, akit a két kidobó az este során félholtra vert, majd balesetnek álcázva gyilkosságukat, vonat elé húzták eszméletlen áldozatukat – emlékezett vissza a Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség közleményében.
A 24 éves sértettet a szórakozóhelyre érkezése után nem sokkal az egyik kidobó kivezette, emiatt azonban szóváltás, majd dulakodás alakult ki, ennek során a két férfi ököllel, valamint viperával is megütötte áldozatát. Az ekkor már koponyacsonttörést szenvedett sértettet a rendőrség közlése szerint a biztonsági őrök a belváros felé vitték, útközben azonban lehányta az egyik őrt, amiért azviperájával ismételten többször lesújtott rá. Az áldozat ekkor már összeesett, mozdulni sem bírt.
A kidobók a magatehetetlen, eszméletlen állapotban lévő fiatalt a közeli vasúti sínekhez vonszolták bízva abban, hogy a vonat majd halálra gázolja, ezzel pedig balesetnek álcázhatják tettüket. A gázolás bekövetkezett, a 24 éves férfi a helyszínen életét vesztette. Első körben nem állapítottak meg idegenkezűséget, az eljárást pedig megszüntették.
Mint arról korábban beszámoltunk, később új nyomok kerültek a rendőrség birtokába, ezért a férfit exhumálták, majd később igazságügyi szakértő vizsgálta meg a maradványait, így kiderült, a vonatgázoláson kívül más súlyos sérüléseket is szerzett halála előtt.
A tragédiával kapcsolatban több mint száz tanút hallgattak ki a rendőrök, végül két gyanúsítotthoz vezettek a szálak, így N. Tamást és V. Lajost2022. november 29-én elfogták, majd letartóztatták.
A főügyészség a két férfit – akik a bántalmazást beismerték, az áldozat vonat elé vonszolását viszont tagadták – előre kitervelten, aljas indokból elkövetett emberölés bűntettével vádolja és velük szemben most fegyházbüntetés kiszabását indítványozta. A letartóztatásban lévő vádlottak bűnösségéről a Kecskeméti Törvényszék fog dönteni.
+Ez is érdekelheti

Kiemelten razziát tart a rendőrség az utakon

Brutálisan kivégezte anyját, miután hazament egy fesztiválról

Látványos együttállás lesz látható június elején

Sietett a postás, két gyorshajtás követett el egy napon

Leszakadt egy repülő ajtaja felszálláskor Nyíregyházán, nyilatkozott egy utas

Videón, ahogy egy autó szélvédőjére csapódik egy motoros Csongrádban

Busz ütött el egy nőt Hatvanban

Baltával támadt a 18 éves őrjöngő a futárra Újbudán

Saját bajtársuk életéért küzdöttek a mentők: vezetés közben lett rosszul

Kisgyereket és édesanyját gázolt el egy ittas autós Győrben

Szexuális erőszak, bántalmazások – gyermeknevelőkre csapott le a rendőrség

Több lövés is eldördült, kések villantak Csepelen


