
Három migráns erőszakolt meg egy nőt a vőlegénye szeme láttára
A német parlament felsőháza, a Bundesrat márciusban szavazta meg az Olaf Scholz kancellár vezette hárompárti kormánykoalíció által tavaly elfogadott - a jobboldali ellenzék köreiben erősen vitatott - törvényjavaslatot, amely a felnőttek és úgynevezett kannabiszklubok számára lehetővé teszi a kábítószer korlátozott mennyiségű termesztését és birtoklását.
A korábban a Bundestag - a törvényhozás alsóháza - által is jóváhagyott törvényjavaslat értelmében a 18 éven felüliek április 1-től maximálisan 25 gramm kannabiszt birtokolhatnak, és csak saját fogyasztásra. Egy-egy lakásban legfeljebb három tő kendert termeszthetnek, ugyancsak kizárólag saját fogyasztásra, és legfeljebb 50 gramm mennyiségben.
A termesztés másik legális formája, amely július 1-től lesz engedélyezett, a legfeljebb ötszáz fős szövetkezet lesz. A nem üzleti alapon működő, úgynevezett kannabiszklubok azonban csupán a tagjaikat láthatják el termékükkel, havonta fejenként összesen 50 gramm mennyiségben.
A kannabisz használata továbbra is tilos közterületen, az iskolákban és a sportlétesítményekben, valamint azok százméteres körzetében.

A legalizálás mellett érvelő kormánytagok szerint az új törvény történelmi mérföldkőnek számít, a társadalmi valóságot tükrözi, szemlélete pedig orvosolhatja a kannabisz termesztésével, értékesítésével és fogyasztásával összefüggő bajokat. Az utóbbi években ugyanis a tiltás ellenére folyamatosan növekedett a fogyasztás, és nem csupán a kiskorúak és a fiatal felnőttek körében, a feketepiacon pedig ismeretlen, illetve veszélyes termékek terjedtek el.
Az ellenzék, köztük a kereszténydemokraták és a konzervatívoktól jobbra álló AfD politikusai ezzel szemben egyebek között a szervezett bűnözés "gazdaságösztönző csomagjának", illetve "ajándékának", "a betartatást lehetetlenné tevő törvénynek" nevezték a kormánykoalíció tervezetét. A konzervatív uniópártok, a CDU/CSU pedig kijelentették, hogy hatalomra kerülésük esetén érvénytelenítik a jogszabályt.
Az új törvény hatályba lépésével Németország a kilencedik ország a világon, amely legalizálja a kannabisz rekreációs célú használatát. Becslések szerint az országban mintegy 4,5 millióan használják a szert.
MTI/A fotó illusztráció (police.hu)

Három migráns erőszakolt meg egy nőt a vőlegénye szeme láttára

Közfelháborodást váltott ki Cognac városában a galambok kilövése

Ilyet még nem láttunk: forgalomirányítónak állt egy belevaló apáca a római dugóban

Riasztották az F-16-osokat, figyelmeztették a lakosokat

141 éves korában elpusztult Gramma, a világ egyik leghíresebb óriásteknőse

Harisnyába fulladt egy újszülött baba, tragikus fordulatot vett egy beindult szülés

Afrika közel 12 ezer éve alvó tűzhányója ébredt fel: 14 kilométer magas hamuoszlop lepte el az eget

Robbanás volt egy tömbházban - ezekben a percekben is oltják a lángokat

Hajmeresztő videón a reptéri ámokfutás, rendőrök vittek el két utast

Kimászott a nyolcadikról egy rendőr Iglón, drámai esetről érkezett hír

250 utast evakuáltak egy vonaton, a mozdonyvezetőt pszichiátriai kórházba szállították

Holtan került elő a pénteken eltűnt háziorvosnő, a Dunából emelték ki a holttestét