2025. november 01. szombat, Marianna
17°C Budapest

Már csak a kezeit próbálhatja tisztára mosni a csaló autómosós

Nemcsak a piszok, a pénz is majdnem nyomtalanul eltűnt több budapesti autómosóban, amelynek üzemeltetője feketén könyvelte a készpénzben fizetett összegeket. A NAV budapesti pénzügyi nyomozóinak felderítése vetett véget a minap az adóelkerülésnek. A cégek ugyanis csak bevételük töredékét vallották be az adóhatóságnak.
Tenyek.hu
2023. február 11., szombat 16:59
Vágólapra másolva!

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal pénteki beszámolója szerint már csak a kezeit próbálhatja tisztára mosni az a vállalkozó, aki több fővárosi, kézi autómosó üzemeltetésével, az adófizetés elmulasztásával kárt okozott a költségvetésnek.

A 200 millió forintot is elérte az elmúlt években az az összeg, amit a cégvezető eltitkolt, hogy bevételének jelentős része után megússza az adózást. Az autómosók legtöbb ügyfelüknek nem adtak bizonylatot, szinte csak szerződéses partnereknek állítottak ki számlát és a készpénzben fizetett összegeket feketén könyvelték. A teljes bevételt a társaság nem vallotta be, így kevesebb általános forgalmi adót fizetett az államkasszába, mint amennyit a szolgáltatások ellenértéke után kellett volna befizetni – részletezte a NAV.

Az adóhatóság MERKUR Bevetési Egysége fogta el az üzemeltető cég vezetőjét és adta át a pénzügyi nyomozóknak.

Az autómosókat működtető férfit gyanúsítottként hallgatták ki költségvetési csalás megalapozott gyanúja miatt. A nyomozók ingatlant, készpénzt és luxusórákat is lefoglaltak, értékük fedezi a be nem fizetett adóval okozott kárt.

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk