Kiderült, ki áll a valaha volt legnagyobb kriptodeviza-lopás mögött

Észak-Korea áll az egyik kriptovaluta-tőzsdén pénteken történt mintegy másfél milliárd dollárnyi, a valaha feljegyzett legnagyobb kriptopénz-lopás mögött egy kriptovaluta-tőzsdéről - közölte szerdán az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI).

Az FBI által "TraderTraitor" néven azonosított hackercsoport a közlemény szerint "gyorsan halad, az ellopott eszközök egy részét már bitcoinná és más virtuális eszközökké konvertálták, amelyeket aztán több ezer címre szórtak szét több blokkláncon belül".

A közlemény figyelmeztet, hogy az összeghez "teljes átmosás" után készpénzként juthatnak majd hozzá az elkövetők. A szingapúri bejegyzésű Bybit kriptodeviza-derivátumok kereskedelmével foglalkozó online platform pénteken jelentette be, hogy egy támadó átvette a felügyeletet egy ether tárca felett, és átutalta annak tartalmát egy ismeretlen címre.

A fotó illusztráció: Shutterstock

A Bybit sikerdíjat ajánlott fel az ellopott pénzeszközök felkutatásában, befagyasztásában és behajtásában segédkezet nyújtóknak és egy online rendszert nyitott meg számukra. Ben Zhou, a Bybit társalapítója és vezérigazgatója szerint az átláthatóságot nem csupán egy elvként, hanem a kiberbűnözés elleni leghatásosabb fegyverként kell kezelni. 

Kiállunk azért, hogy minden tranzakció láthatóvá váljon, és minden hacker felelősségre vonható legyen. Több szálon futó offenzívánk egyértelmű üzenet: ha lopsz, megtalálnak, és gyorsan utolér az igazságszolgáltatás

- mondta Zhou. A Bybit több mint 60 millió felhasználót szolgál ki világszerte különböző kriptovalutákkal, köztük a bitcoinnal és az etherrel végzett műveletekkel.

Forrás: MTI

2025. február 27. 09:41
Áramszolgáltatás nélkül maradtak Chile kiterjedt területei
A történtek nyomán összehívták az ország katasztrófavédelmi bizottságát.
Kényszerleszállást hajtott végre a hondurasi államfő helikoptere a dzsungelben
Egy falu közelében landoltak.
Lelőttek egy késes férfit a rendőrök egy buszmegállóban
Belehalt sérüléseibe a hajléktalan.
Szentkirályi Alexandra: Bódis Krisztina egy tőről metszett Soros-ügynök
Szentkirályi Alexandra kiemelte, a Tisza Párt újabb üdvöskéje egy Soros-ügynök, aki LMBTQ-propagandát terjeszt.
Orbán Viktor videokonferencia keretében tárgyalt az Európai Unió állam- és kormányfőivel
Orbán Viktor miniszterelnök szerdán videokonferencia keretében tárgyalt az Európai Unió állam- és kormányfőivel - tá...
Orbán Viktor: Magyarország a családok adóparadicsoma lesz
Magyarország családi adóparadicsom lesz, ahol a fiataloknak van lehetőségük családi életpályát választani - mondta O...
Vége a győri Bonnie és Clyde fosztogatásának
Betörő szerelmespárra csapott le a rendőrség Győrben.
Fához kötözte és megerőszakolta a gyereket a sárisápi rém, borzalmas részletek derültek ki
Az iskola elől csalta el, majd megkötözte és megerőszakolta 10 éves áldozatát a sársápi pedofil.
Gyomirtóval gyilkolt a balatonfüredi férfi, már nem először
Gyomirtóval mérgezte a macskákat egy férfi Balatonfüreden.
Óvodában molesztálta a kisgyereket az újbudai pedofil
Vádat emelhetnek az újbudai óvodai pedofil ellen.

Halálos baleset történt a 4-es főúton Újfehértónál
Halálos baleset történt a 4-es főúton Újfehértónál
A baleset helyszínén teljes útlezárás van érvényben - írták a police.hu oldalon
Karambol a 4-es főúton Nyíregyházánál - Teljes útzár!
A 262-es és 263-as kilométer között teljes szélességében lezárták a főutat.
Karambol a 4-es főúton Nyíregyházánál - Teljes útzár!
A 262-es és 263-as kilométer között teljes szélességében lezárták a főutat.
Halálos baleset történt a 85-ösön, a szomszédos vármegyében
20:34 - A sofőr meghalt
Felborult egy autó a 84-esen főúton
A tetejére borult egy személyautó a 84-es főút 95-ös kilométerénél, Lövő térségében. A balesethez a sopronkövesdi hivatásos és a völcseji önkéntes tűzoltók érkeztek ki, akik rögzítették, majd áramtalanították a járművet. Az érintett útszakaszon egy sávon halad a forgalom - közölte péntek este a katasztrófavédelem.
Felborult egy autó a 84-esen, Lövőnél
A tetejére borult egy személyautó a 84-es főút 95-ös kilométerénél, Lövő térségében. A balesethez a sopronkövesdi hivatásos és a völcseji önkéntes tűzoltók érkeztek ki, akik rögzítették, majd áramtalanították a járművet. Az érintett útszakaszon egy sávon halad a forgalom - közölte péntek este a katasztrófavédelem.
Kamion és kisteherautó ütközött össze az 5-ösön, Lajosmizsénél
A 66-os és 65-ös kilométer között félpályán halad a forgalom.
Karambol a kórház közelében Nyíregyházán
Két személygépkocsi ütközött össze a Szent István utcán Nyíregyházán péntek délután. A vétlen autóból egy sérültet kórházba szállítottak. A baleset okát a rendőrség vizsgálja.
Baleset történt a 4-es főúton Kőlaposnál
Egy személy megsérült abban ráfutásos balesetben, ami pénteken délután történt a 4-es főúton Kőlapos közelében. A rendőrség vizsgálja a baleset körülményeit.
Kerékpározás közben telefonált egy nő Egerben, súlyos baleset lett a vége
Az ügyészség vádiratában pénzbüntetés kiszabására tett indítványt.
Baleset történt Zalaegerszegen
Baleset történt Zalaegerszegen a Hock János utca 92-nél péntek délután 4 óra tájt. A helyszíni szemle időtartama 1 órát vesz igénybe. Torlódás és lezárás nincs a helyszínen, de mindenki körültekintően vezessen. 

Csókolózós képpel tudatták: fiatal üzletemberbe szerelmes Gáspár Virág
Csókolózós képpel tudatták: fiatal üzletemberbe szerelmes Gáspár Virág
Szerelmükről adtak bizonyítékot.
Most jött: halálos horrorbaleset történt az M3-ason - helyszíni fotók
Halálos baleset történt kora este az M3 autópálya Budapest felé vezető oldalának 31-es kilométerszelvényében. A rendőrség beszámolója szerint egy 43 éves ukrán sofőr kocsijával hátulról nekiütközött az előtte forgalmi okból lassító 33 éves mogyoródi férfi által vezetett teherautónak, amiben egy 51 éves férfi is utazott.
Most jött: halálos horrorbaleset történt az M3-ason - helyszíni fotók
Halálos baleset történt kora este az M3 autópálya Budapest felé vezető oldalának 31-es kilométerszelvényében. A rendőrség beszámolója szerint egy 43 éves ukrán sofőr kocsijával hátulról nekiütközött az előtte forgalmi okból lassító 33 éves mogyoródi férfi által vezetett teherautónak, amiben egy 51 éves férfi is utazott.
Most derült ki: június óta rákkal küzd a képernyőről eltűnt műsorvezető
Nagyon népszerű arca volt a híradónak.
Baleset történt a 85-ös főúton: a sofőr a helyszínen életét vesztette
A helyszínen életét vesztette a sofőr.
Baleset a Paksi Atomerőműnél: többen is megsérültek!
A rendőrség adott tájékoztatást a történtekről.
Kiderült a titok az Aldi pénztárosairól - ez minden egyes vásárlót érint!
Ez segít alacsonyan tartani az árakat.
Krausz Gábor fotóját máris egy társkeresőn látták viszont
A sztárt egy társkeresőn találták meg.
"41 éves vagyok, és hozzámentem a legjobb barátom iskolás fiához – ő 16 éves"
Legjobb barátja fiához ment feleségül egy 41 éves nő és állítja, ez legális.
Még csak 15 éves, de meseszép: Jázmin lehet Palvin Barbi utódja
Kifutóról álmodik.