Iszonyú dolgokat művelt egy kölyökkutyával egy ózdi férfi, az állat nem élte túl

Megrázó fotók készültek a helyszínen.

Az esetre szombat este derült fény, amikor Fazekas Ildikó, a Herman Ottó Magyar Országos Állat- és Természetvédő Egyesület (HEROSZ) Ózdi Szervezetének vezetője sokkoló információkat osztott meg Facebook-oldalán.

A bejegyzésben kiemelte, hogy horrorisztikus bejelentést kaptak egy civil állatvédőtől, aki régóta, napi szinten járt etetni egy ózdi házhoz a kutyákat.

Aznap azonban a családhoz tartozó egyik fiatalember az önkéntes szeme láttára teljes erőből földhöz vágta az anyakutyát. A vélhetően bódult állapotú férfi vasvillával támadt a kan kutyára, majd az anyakutya 4 kölykéből az egyiket felkapta és késsel szétvagdosta. A sokkos állapotba került állatvédő nőnek azt kiabálta, hogy az összes kölyköt megöli és megeszi - írja a BOON.

Amikor az ózdi HEROSZ a helyszínre érkezett a néhány hetes, elpusztult kutyát cigarettacsikkel a szájában találták meg.

A megkínzott kiskutyán már nem tudtunk segíteni, holtan feküdt a csepp ártatlan az udvaron, a kis szájába egy cigaretta volt belenyomva

– olvasható a posztban.

Az egyesület szerint mindez egy iskola szomszédságában történt.

Az állatvédők a rendőröket is értesítették, majd kimentették az ott élő kutyákat. Mivel azonban rendkívül túlterheltek, most átvevő szervezetet keresnek nekik.

A lap a borsodi rendőr-főkapitányságnál is érdeklődött a történtekről. Tájékoztatásuk szerint az Ózdi Rendőrkapitányság állatkínzás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat nyomozást a helyi férfivel szemben.

A gyanúsítottat a rendőrök március 25-én a rendőrkapitányságra előállították és gyanúsítottként hallgatták ki. Egyéb nyomozati cselekmények jelenleg is folyamatban vannak. Több információt jelenleg nem áll módomban megadni

– közölte Janasóczki Attila alezredes, borsodi rendőr-főkapitányság sajtószóvivő.

Címlapfotó: Fazekas Ildikó hivatalos Facebook-oldala

Kapcsolódó tartalmak:

Bőröndbe rejtett kutyatetemet mosott partra a Duna

Megkínoztak egy kutyát Szákszenden, szürreális halálról árulkodik a boncolás

2023. március 28. 14:25
7-szer lőttek meg egy cicát Veresegyházon
Az állatkínzót keresik, nyomravezetői díjat ajánlottak fel annak, aki segít megtalálni a lövöldözőt.
Szörnyű halálos baleset, három kamion ütközött össze az M5-ös
Egy ember életét vesztette, egy pedig életveszélyesen megsérült abban a balesetben, amelynek során három kamion ütkö...
Holttest került elő a Tiszából, kiderült, hogy ki az áldozat
Keresőkutya jelzett egy víz alatt lévő holttestnél, ami a Tiszából került elő vasárnap délután.
Kisgyereke mellől elrabolta, megölte és a folyóba dobta a szentesi nőt, felmentették
Felmentette a Szegedi Törvényszék azt a férfit, aki a vád szerint húsz évvel ezelőtt elrabolta, megölte, majd a Tisz...
Kirándulás közben hirtelen meghalt egy nő Tolnában
Mentőhelikopter sietett a segítségére, hiába küzdöttek az életéért, nem tudták megmenteni.
Felrobbant az Aréna!
Imádja a gulyást a No Mercy frontembere, az Ace of Base énekese pedig rajong értünk, szerinte szenvedélyes emberek a...
family
Sosem heverem ki!
Saját szemével nézte végig a nővére tragédiáját, ami örök nyomot hagyott benne. Őt azonban semmi sem tántoríthatta e...
family
Tények teljes adás, 2025. május 12., hétfő
TRAGÉDIA - Napokig eltűntként keresték, végül csak a holttestét találták meg a Tiszában egy 17 éves taktabáji fiúnak...
Álmukból riadtak fel a lakók, videón a földrengés
Hétfő hajnalban egy 5,5-ös erősségű földrengés rázta meg Kína délnyugati részét, a Tibeti Autonóm Területen fekvő Lh...
Vigyázat, ez ultra cuki!
Eredetileg vadászkutya, ma leginkább házi kedvenc. A spánielek évezredes múltra tekintenek vissza. A szépségük melle...
family

Keresztbe fordult egy gépkocsi az M85-ösön Rábapatonánál
Keresztbe fordult egy gépkocsi az M85-ösön Rábapatonánál
A tűzoltók riasztották a forgalmi akadályhoz.
Baleset okoz fennakadást az M3-as autópályán, egyelőre áll a forgalom!
Több autó ütközött össze az érintett szakaszon.
Baleset okoz fennakadást az M3-as autópályán, egyelőre áll a forgalom!
Több autó ütközött össze az érintett szakaszon.
Két autó rohant egymásba Mosonmagyaróváron - Mentő is a helyszínen
Egy sávon halad a forgalom az Ostermayer utca érintett szakaszán.
Drónnal ütközött az útellenőr az M1-esen
Április 12-én, szombaton délután különös baleset történt az M1-es autópálya 158-as kilométerénél, a Lajta pihenő lehajtójánál. Egy, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kezelésében lévő drón gyakorlórepülés közben – egyelőre tisztázatlan okból – nekiütközött az MKIF autópályakezelő útellenőrző járművének, egy Mercedes Sprinter típusú kisbusznak.
Szokatlan baleset az autópályán: drónnal ütközött az útellenőr
Drónnal ütközött egy útellenőr az M1-es autópályán még szombaton. A szokatlan balesetről részletek derültek ki.
Képeken a megrázó baleset helyszíne, a mentők már csak a halál beálltát tudták megállapítani
Lesodródott és fának csapódott egy autó Csengelénél.
Pótkocsis teherautó fekszik keresztbe ezen a borsodi úton – A gázolaj is folyik, teljes útzár van!
Rendőrségi és tűzoltó egységek is a helyszínre vonultak. A baleset miatt teljes útlezárás van érvényben a helyszínelés idejére. Kiömlött gázolajat takarítanak.
Mentőhelikopter is érkezett a szabadbattyáni balesethez – válaszolt az OMSZ
Közlekedési balesetet szenvedett Szabadbattyán egyik szociális munkatársa. Az OMSZ is megszólalt a sérült állapotáról!
Megrázó fotók készültek a halálos tragédia helyszínén
Hiába vonultak nagy erőkkel a helyszínre a hivatásos szervek, a sofőr életét nem tudták megmenteni.
Mentőhelikopter is érkezett a hajdú-bihari balesethez!
Csütörtök délután riasztották a hatóságokat. A balesethez mentőhelikopter is érkezett.

Mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, olyan megalázó kijelentés hangzott el Sebestyén Balázs műsorában
Mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, olyan megalázó kijelentés hangzott el Sebestyén Balázs műsorában
Ismért törvényt sértett a Rádió 1.
Húsvétra már kiadták az országos riasztást, ezt nem láttuk jönni
Csütörtöktől folyamatosan romlani fog pár napig az időjárás.
Húsvétra már kiadták az országos riasztást, ezt nem láttuk jönni
Csütörtöktől folyamatosan romlani fog pár napig az időjárás.
Hányas házszám alatt élsz? Ezt üzeni otthonod titkos energiájáról
A házszámnak - mint minden számnak - fontos üzenete van.
Barbra Streisand férje kifecsegte a hálószobatitkaikat
James Brolin közel 30 éve él boldog házasságban híres feleségével. Barbra Streisand férje most végre elárulta a hosszú kapcsolatuk titkát...
Most kaptuk: szalagkorlátnak ütközött egy gépkocsi - torlódásra lehet számítani!
A tűzoltók már intézkedtek.
Ennyire rosszul megy a szekér? Meghan Markle már megint Katalin hercegnét utánozza
Meghan sokak szerint minden pénzzé akar tenni.
Megtuduk, mit eszik valójában húsvétkor Borbás Marcsi
Húsmentes fogás, bárány és mézes krémes. Ezt a menüt készíti húsvétra Borbás Marcsi.
Most jött a hír, ismét kórházba került Sallai Nóra
A színésznőt ugyanott kezelik, ahol korábban.
Farm VIP: Kiderült, mit kezd Leo a nyereménnyel, még egy luxusutazásra is futja belőle
Szerda este óriási véghajrában nyerte meg az ötödik évadot.