
Hárman meghaltak Szedresnél, figyelmetlen traktoros okozott tragédiát - Fotó
A vétkes férfi súlyos sérülésekkel megúszta. A bíróság most döntött az ügyben, de az ítélet nem jogerős.
Tenyek.hu 2024. szeptember 23., hétfő 15:55
Tengelic felől Szedres irányába hajtott egy traktoros 2019. október 2-án kora reggel. A 6235-ös mellékút és a 631-es főút kereszteződésében a STOP-tábla ellenére a férfi nem adott elsőbbséget egy körülbelül 120 kilométeres sebességgel érkező kocsinak, ezért összeütköztek – áll a Szekszárdi Járásbíróság hétfői közleményében.
Az autón az éjszakai látási viszonyok ellenére csak a tompított fény volt felkapcsolva, a jobb oldalon pedig csupán a helyzetjelző működött.
A kocsi utasai közül hárman meghaltak, a sofőr pedig súlyosan megsérült; mint kiderült, egyikük sem használta a biztonsági övet. A vétkes fél nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett.
A traktorost halálos közúti baleset gondatlan okozása miatt mondta ki bűnösnek a bíróság, és 2 év 6 hónap fogházbüntetésre, illetve a kétmillió forintos bűnügyi költség megfizetésére ítélte, valamint 5 évre eltiltotta a vezetéstől. A férfi a büntetés felének letöltése után feltételesen szabadulhat.
A döntés nem jogerős, a vádlott és védője pedig felmentésért fellebbezett, így az ügy a Szekszárdi Törvényszéken folytatódik.
+Ez is érdekelheti

Kiemelten razziát tart a rendőrség az utakon

Brutálisan kivégezte anyját, miután hazament egy fesztiválról

Látványos együttállás lesz látható június elején

Sietett a postás, két gyorshajtás követett el egy napon

Leszakadt egy repülő ajtaja felszálláskor Nyíregyházán, nyilatkozott egy utas

Videón, ahogy egy autó szélvédőjére csapódik egy motoros Csongrádban

Busz ütött el egy nőt Hatvanban

Baltával támadt a 18 éves őrjöngő a futárra Újbudán

Saját bajtársuk életéért küzdöttek a mentők: vezetés közben lett rosszul

Kisgyereket és édesanyját gázolt el egy ittas autós Győrben

Szexuális erőszak, bántalmazások – gyermeknevelőkre csapott le a rendőrség

Több lövés is eldördült, kések villantak Csepelen


