
A mentősök elmondják, komoly veszélyei vannak a hidegnek, kihűlésnek
Szinte semmi nem maradt abból az esztergomi házból, amit a tulajdonosa robbantott fel a múlt héten, azért, mert a TEK-esek rátörték az ajtót, ő pedig megnyitotta a gázt és begyújtotta egy flexxel. Egy 34 éves kétgyerekes rendőr meghalt, többen súlyosan megsérültek.
Az ügyben most ért véget a szemle. Megállapították, hogy az elkövető egy 38 méter hosszú alagutat épített magának a háza alatt. Sőt a vegyi anyagot is illegálisan szerezte be, ami a hatalmas robbanást okozta. A férfi végig gázmaszkot viselt, amit csak akkor vett le, amikor az épületből kilépve a rendőrökkel tárgyalt. Az elkövető szándéka tehát kétséget kizáróan az volt, hogy kivégezze az egyenruhásokat.
Egy korábbi bűncselekmény miatt körözték a hatóságok.
A robbantó egy 16 ezer forintos telefonszámlát nem fizetett be, ami miatt később már a kocsiját is lefoglalták. Ezért fel akarta jelenteni a végrehajtót, de a rendőrség elutasította a kérelmét. Ezután dühödött be, az eljárást megszüntető határozatot aláíró rendőri vezetőt pocskondiázta, sértegette, a rendőr emiatt feljelentést tett ellene.
Ebben az ügyben akarták gyanúsítottként kihallgatni a férfit. De nem jelent meg, és a rendőrök sem tudták bevinni.
A Borsnak a robbantó középiskolai társa azt mondta a férfi nagyon szabálykövető és fegyelmezett ember volt. Viszont több tantárgyból is bukásra állt. Senki sem jósolt neki fényes jövőt.
Később a gyilkos honvédelmet tanult az egyik egyetemen, azonban nem volt jó tanuló, ezért nem sikerült befejeznie az iskolát. Valószínűleg épp ezért haragudott a rendőrökre.
Korábbi tartalmak:
Daru és markoló dolgozott az esztergomi robbantásnál, nemcsak a romok miatt - videóval

A mentősök elmondják, komoly veszélyei vannak a hidegnek, kihűlésnek

Tankok lepték el Miskolc utcáit, vörös kód lépett életbe

Drámai életmentés volt Tanakajdon, szerencsére időben érkezett a segítség

A Rétközi-tó nádasában találtak meg egy eltűnt férfit, szinte anyaszült meztelenül hevert a hóban

Rendkívüli hideg jön: Hétvégén sem kegyelmez az időjárás

Dermesztő hideg, vastag hótakaró - de egy szempontból aranyat ér

A pénztárcájukkal szavaztak a magyarok: kiderült, melyik volt Magyarország kedvenc autója 2025-ben

Váratlan döntés a felsőoktatásban, Hankó Balázs megszólalt

Norvégiában fogtak el egy magyar szökevényt, videón a hazahozatala

Novemberben is kirobbanó formát mutatott a hazai turizmus, 8 százalékkal több vendég érkezett hazánkba

Megcsonkítottak egy templomot Hevesben, döbbenetes videó látott napvilágot

Másodfokú riasztást adtak ki, mutatjuk, mi vár ránk