Egy rendőrt is ki akart végezni az újpesti családirtó, kis híján megismétlődött az újbudai tragédia

A férfi egy vadásztőrrel akarta mellkason szúrni az egyenruhást, aki egy jól irányzott mozdulattal úszta meg a halálos sérülést.

Mint arról korábban beszámoltunk, mindkét szülőjét kivégezte péntek délelőtt egy 37 éves férfi a negyedik kerületi Liszt Ferenc utcában, az elkövető pedig ezután elmenekült a helyszínről. A rendőrök a férfit egy órán belül a saját lakásán fogták el, az akció közben viszont ismét ölni akart.

A Blikk információi szerint miután a férfi kinyitotta a bejárati ajtaját, észrevette a folyosón sorakozó rendőröket, akik rögtön felszólították, hogy álljon a falhoz. Ekkor viszont a támadó előrántott egy körülbelül 20 centiméter pengehosszúságú vadásztőrt, és a tőle karnyújtásnyira álló egyik rendőr mellkasa felé szúrt. Ő viszont ekkor egy lépést hátralépett, ezzel pedig a kés a jobb mellkasa és felkarja között a hóna alá csúszott, így sikerült elkerülnie a tragédiát.

A rendőr társai sokkolóval és testi kényszerrel elfogták és megbilincselték a 37 éves férfit, akit gyanúsítottként hallgattak ki több ember, részben hivatalos személy sérelmére, hivatalos eljárása alatt, részben a bűncselekmény elhárítására idős koránál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettének megalapozott gyanúja miatt, majd a szökés, valamint elrejtőzés, illetve a bűnismétlés veszélyére figyelemmel letartóztatásának elrendelését indítványozták.

Több mint egy évvel ezelőtt, tavaly január 12-én az egész országot megrázta a hír, hogy egy XI. kerületi társasházban egy 35 éves férfi szívtájékon szúrta az egyik egyenruhást, Baumann Pétert, aki a nem sokkal később a helyszínen meghalt. A férfi még két járőrt sebesített meg, majd az utcára menekült, ahol az egyik sérült rendőr figyelmeztető lövést követően lábon lőtte, majd elfogták.

Címlapfotó: MTI/Mihádák Zoltán

2024. május 25. 14:47
Indiában többen meghaltak pancsolt szesz miatt
Legkevesebb tizennégyen meghaltak, hatan pedig kritikus állapotban kerültek kórházba pancsolt szesz fogyasztása miat...
Robbanószerkezet okozta két gyerek halálát Afganisztánban
Életét vesztette két gyermek Afganisztán északnyugati Bádgesz tartományának Kádisz körzetében azt követően, hogy műk...
Kormánybiztos: kihirdették az új kábítószer-ellenes törvénycsomagot
Kihirdették az új drogtörvényt, "júniustól nincs kímélet": vagyonelkobzás, kitiltás, börtön vár a drogdílerekre - kö...
A független sajtó álcája mögött külföldről pénzelt propagandatermékek működnek
A magyar politikai élet külföldi befolyásolásának egyik fontos alkotóeleme évek óta a magát függetlennek nevező, val...
Bombafenyegetés miatt minden járatot felfüggesztett a belgiumi Charleroi repülőtér
Minden induló és érkező járatot felfüggesztett a belgiumi Charleroi repülőtér egyik frissen földet ért repülőgépen e...
Tények délben teljes adás, 2025. május 13., kedd
BRUTÁLIS - Félholtra verte barátnője ismerősét egy férfi Óbudán. Bedrogozva ütötte és rúgta egy HÉV-megállóban, egy ...
Tények reggel teljes adás, 2025. május 13., kedd
TRAGÉDIA - Napokig eltűntként keresték, végül csak a holttestét találták meg a Tiszában egy 17 éves taktabáji fiúnak...
18 fok körüli a hőmérséklet
időjárás-jelentés, 2025. május 13., kedd dél
Napos-gomolyfelhős idő záporokkal
időjárás-jelentés, 2025. május 13., kedd reggel
Rendkívüli: Ukrajna miatt összeül a Védelmi Tanács
A Magyar Nemzet információi szerint ma Ukrajna miatt összeül a Védelmi Tanács. A testület 2022-ben jött létre, fogla...

Keresztbe fordult egy gépkocsi az M85-ösön Rábapatonánál
Keresztbe fordult egy gépkocsi az M85-ösön Rábapatonánál
A tűzoltók riasztották a forgalmi akadályhoz.
Baleset okoz fennakadást az M3-as autópályán, egyelőre áll a forgalom!
Több autó ütközött össze az érintett szakaszon.
Baleset okoz fennakadást az M3-as autópályán, egyelőre áll a forgalom!
Több autó ütközött össze az érintett szakaszon.
Két autó rohant egymásba Mosonmagyaróváron - Mentő is a helyszínen
Egy sávon halad a forgalom az Ostermayer utca érintett szakaszán.
Drónnal ütközött az útellenőr az M1-esen
Április 12-én, szombaton délután különös baleset történt az M1-es autópálya 158-as kilométerénél, a Lajta pihenő lehajtójánál. Egy, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kezelésében lévő drón gyakorlórepülés közben – egyelőre tisztázatlan okból – nekiütközött az MKIF autópályakezelő útellenőrző járművének, egy Mercedes Sprinter típusú kisbusznak.
Szokatlan baleset az autópályán: drónnal ütközött az útellenőr
Drónnal ütközött egy útellenőr az M1-es autópályán még szombaton. A szokatlan balesetről részletek derültek ki.
Képeken a megrázó baleset helyszíne, a mentők már csak a halál beálltát tudták megállapítani
Lesodródott és fának csapódott egy autó Csengelénél.
Pótkocsis teherautó fekszik keresztbe ezen a borsodi úton – A gázolaj is folyik, teljes útzár van!
Rendőrségi és tűzoltó egységek is a helyszínre vonultak. A baleset miatt teljes útlezárás van érvényben a helyszínelés idejére. Kiömlött gázolajat takarítanak.
Mentőhelikopter is érkezett a szabadbattyáni balesethez – válaszolt az OMSZ
Közlekedési balesetet szenvedett Szabadbattyán egyik szociális munkatársa. Az OMSZ is megszólalt a sérült állapotáról!
Megrázó fotók készültek a halálos tragédia helyszínén
Hiába vonultak nagy erőkkel a helyszínre a hivatásos szervek, a sofőr életét nem tudták megmenteni.
Mentőhelikopter is érkezett a hajdú-bihari balesethez!
Csütörtök délután riasztották a hatóságokat. A balesethez mentőhelikopter is érkezett.

Mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, olyan megalázó kijelentés hangzott el Sebestyén Balázs műsorában
Mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, olyan megalázó kijelentés hangzott el Sebestyén Balázs műsorában
Ismért törvényt sértett a Rádió 1.
Húsvétra már kiadták az országos riasztást, ezt nem láttuk jönni
Csütörtöktől folyamatosan romlani fog pár napig az időjárás.
Húsvétra már kiadták az országos riasztást, ezt nem láttuk jönni
Csütörtöktől folyamatosan romlani fog pár napig az időjárás.
Hányas házszám alatt élsz? Ezt üzeni otthonod titkos energiájáról
A házszámnak - mint minden számnak - fontos üzenete van.
Barbra Streisand férje kifecsegte a hálószobatitkaikat
James Brolin közel 30 éve él boldog házasságban híres feleségével. Barbra Streisand férje most végre elárulta a hosszú kapcsolatuk titkát...
Most kaptuk: szalagkorlátnak ütközött egy gépkocsi - torlódásra lehet számítani!
A tűzoltók már intézkedtek.
Ennyire rosszul megy a szekér? Meghan Markle már megint Katalin hercegnét utánozza
Meghan sokak szerint minden pénzzé akar tenni.
Megtuduk, mit eszik valójában húsvétkor Borbás Marcsi
Húsmentes fogás, bárány és mézes krémes. Ezt a menüt készíti húsvétra Borbás Marcsi.
Most jött a hír, ismét kórházba került Sallai Nóra
A színésznőt ugyanott kezelik, ahol korábban.
Farm VIP: Kiderült, mit kezd Leo a nyereménnyel, még egy luxusutazásra is futja belőle
Szerda este óriási véghajrában nyerte meg az ötödik évadot.