
Újabb hír érkezett a tiszaújvárosi robbanás legsúlyosabb sérültjéről

Egy idős nyugdíjas házaspár több krónikus betegségben szenvedett, melyek kezelései jelentős anyagi megterhelést jelentett számukra, így 2023. augusztus 23-án elhatározták, hogy öngyilkosok lesznek - derült ki a Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség pénteki közleményéből.
Ezért a fürdőszobában az asszony egy borotválkozó pengével megvágta a csuklóját. A vágás azonban nem lett mély, ezért a férj segített, továbbá egy késsel szíven szúrta a feleségét, aki meghalt.
A férfi ezután többször próbálta megölni magát, a kísérletek miatt pedig öntudatlan állapotba került.
A szomszédok által riasztott rendőrök a lakásban találták meg őket.
A Fővárosi Törvényszék minősített emberölés bűntette miatt az elkövetőt 5 év fegyházbüntetésre és 5 év közügyektől eltiltás mellékbüntetésre ítélte, egyben kizárta a feltételes szabadságra bocsátásból.
A vádlott és védője enyhébb jogi minősítés megállapításáért, és enyhítésért fellebbezett.
A Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség azt indítványozta, hogy a Fővárosi Ítélőtábla börtönben rendelje végrehajtani a szabadságvesztést.
Az idős elkövető szabadlábon védekezve várja a fellebbviteli eljárás befejezését.
A nyitókép illusztráció: Shutterstock
Ha öngyilkossági krízisben van, öngyilkossági gondolatok foglalkoztatják, akkor a nap 24 órájában az ország egész területéről (mobilról és vezetékes telefonról) ingyenesen hívhatja a 116-123 lelki elsősegély szolgálatot.

Újabb hír érkezett a tiszaújvárosi robbanás legsúlyosabb sérültjéről

Videón a hajmeresztő mutatvány: Az M5-ös autópálya leállósávjában tekert egy biciklis

Nem vette észre a járókeretes férfit, halálra gázolta

Egyetlen cigicsikk okozott tüzet egy dunaújvárosi tízemeletesben

Rombolt-tombolt egy őrjöngő a Bikás parkban

Részeg nő okozott balesetet Tompánál, videón az eset

Halálos tragédia Öcsödnél, esélye sem volt az áldozatnak

Még a mérkőzést is megállították: hirtelen összeesett egy szurkoló egy pápai meccsen

Időjárás-jelentés: Berobbant a nyár, kánikulával indul a hét

Robbanás Szentesen, tűzoltók siettek a helyszínre

Mozgó vonat alá zuhant egy 40 év körüli férfi a balatonszárszói állomáson

Nagyon erős UV-B sugárzás várható hétfőn az ország nagy részén