2026. január 01. csütörtök, Fruzsina
2°C Budapest

Szilveszteri káosz - Ezt hagyta maga után az óév utolsó napja

Szilveszteri káosz - Ezt hagyta maga után az óév utolsó napja
Tűzijátékok miatt égett autó, tároló és nádas is.
2026. január 01., csütörtök 11:21
Vágólapra másolva!

Mozgalmasan telt az év utolsó napja a tűzoltók számára. A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság csütörtöki közleménye szerint országszerte 240 helyszínre riasztották a tűzoltókat szilveszterkor: 123 esetben tűz, míg 117 alkalommal műszaki mentést igénylő helyzet miatt kellett beavatkozni.

Az adatokból kiderül: 55 épület égett, további 48 esetben pedig szabadtéri tűz keletkezett. A tűzoltók szén-monoxid miatt kilenc, míg bajba jutott állatok miatt öt alkalommal vonultak.

Kiemelten sok problémát okoztak a pirotechnikai eszközök

A tűzoltók 37 esetben vonultak tűzijátékok miatt, ebből 12 alkalommal közvetlenül a tűzijátéktelepek vagy azok égő maradványai gyulladtak ki. Több helyen száraz fű, avar vagy nádas kapott lángra, de melléképületek, hulladékgyűjtők, fák, sőt egy személyautó is megsérült.

A közlemény több konkrét esetet is felsorol: Jákfán egy autó csomagtere égett ki, Debrecenben és Dombóváron fatárolók kaptak lángra, Szentesen pedig 20 köbméter tűzifa és egy tároló teteje gyulladt meg. Hajdúszoboszlón egy tűzijáték a családi ház kertjébe repült, és még a villanyóraszekrény burkolata is megolvadt.

A télies időjárás sem kímélte a közlekedőket

32 esetben kellett úton elakadt, árokba csúszott vagy összeütközött járművekhez riasztani a tűzoltókat.

Az év utolsó napja több megható állatmentést is hozott: Szentesen csatornába esett kutyát emeltek ki, Cserszegtomajon egy kutya lába kerítésbe szorult, a tűzoltók a kerítéselemet szétvágva mentették meg az állatot. Velencén a Velencei tóba fagyott hattyút kellett kimenteni. Dunaharasztin egy iszapba szorult őzet szabadítottak ki, Kállón pedig egy vízóraaknába esett pónit mentettek ki a tűzoltók.

Kapcsolódó tartalom:

1,5 milliárdos a kár, drámaian kezdődött az év Mosonmagyaróváron

A nyitókép illusztráció: BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Facebook-oldala
 

 

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk