
Kirándulni indultak, mentés lett a vége - mentőhelikoptert is riasztottak a hétvégén

A Fővárosi Főügyészség vádat emelt és életfogytig tartó fegyházbüntetés kiszabását indítványozza azzal a 32 éves férfival szemben, aki különösen kegyetlen módon végzett egy emberrel, aki éjjelre befogadta őt az utcáról.
A Fővárosi Főügyészség azt közölte hétfőn az MTI-vel, hogy a férfi még 2024. március 19-én - egy nappal azután, hogy korábbi szabadságvesztés büntetéséből szabadult - a késő esti órákban a VIII. kerületben az utcán italozott egy barátjával.
A két hajléktalan férfi szóba elegyedett egyikük éppen arra járó ismerősével, egy harmadik férfival; az ismerős felajánlotta, hogy töltsék nála az éjszakát, így fel is mentek a sértett közeli lakásába, ahol mindhárman tudatmódosító szert fogyasztottak.
Ennek hatása alatt a vádlott a hajnali órákban egy tapétavágó késsel az őt befogadó, alvó férfira támadt, majd egy zsineggel megfojtotta az időközben felébredő és védekező sértettet.

A vádlott ezután a lakásban maradt reggelig, majd közölte felébredő barátjával, hogy a sértettet "álmában" megölte, majd sietve távozott a lakásból.
A barát értesítette a fővárosi rendőröket, akik az elkövetőt másnap elfogták - közölte az ügyészség.
A Fővárosi Főügyészség a letartóztatásban lévő vádlottat - mint többszörös visszaesőt - különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntettével vádolta meg vádiratában.
A főügyészség arra tett indítványt, hogy a bíróság ítélje a férfit életfogytig tartó fegyházbüntetésre, amelyből beismerés esetén is leghamarabb 25 év múlva kaphasson lehetőséget a feltételes szabadságra.
Az előkészítő ülésen a vádlott nem ismerte be a bűnösségét, ezért az ügy januárban tárgyalással folytatódik - áll a közleményben.
A nyitókép illusztráció: Shutterstock

Kirándulni indultak, mentés lett a vége - mentőhelikoptert is riasztottak a hétvégén

Videón a rémisztő jelenet - a belső sávban jött szembe egy autós az M7-esen

Életveszélyes autós üldözést vettek fel a rendőrök Budapesten

Tapétavágóval arcon vágta, tollal megszúrta áldozatait a debreceni vandál

Reggel bevonták a jogsiját, délben már újra vezetett a veszprémi 71 éves férfi

Dráma egy tolnai bálon, összeomlott a keringése egy vendégnek

Holttestet találtak Nyíregyházánál, egy mozdonyvezető talált rá

Allergiás roham egy borsodi óvodában, azonnal cselekedni kellett

A rendőrök "páholyból" nézték végig, elképesztő szabálytalanság Nagykőrösön

Talán egész Magyarország erre várt, mutatjuk a részleteket

Különleges katonák védik az atomerőművet és az átjátszóállomásokat

Négykézláb mászó embert szúrtak ki a Bükkben, ledöbbent a természetvédelmi őr, amikor közelebb ment