2025. november 08. szombat, Zsombor
10°C Budapest

Durva, hogy mennyi autós bukott le mobilozással egy hét alatt

Csaknem kétezer járművezetővel szemben indult eljárás menet közben kézben tartott mobiltelefon használata miatt a Focus on the road - Az utat figyeld! elnevezésű akció keretében - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) szerdán.
Tenyek.hu
2023. október 18., szerda 16:53
Vágólapra másolva!

A police.hu oldalon közzétett tájékoztatás szerint az október 9. és október 15. között lefolytatott akcióban elsősorban a menet közbeni rádiótelefon-használatot ellenőrizte a rendőrség Magyarország egész területén.

Hozzátették: nagy hangsúlyt kapott a személy- és vagyonbiztonságot a figyelem elvonásával veszélyeztető egyéb cselekmények felderítése is. Ilyen például, amikor a jármű vezetője menet közben elektronikai eszközt működtet, azon képi vagy szöveges adatot megtekint.


Az ORFK adatai szerint az akció ideje alatt a rendőrök 51 951 járművezetőt ellenőriztek. Menet közben kézben tartott mobiltelefon használata miatt 1914 esetben, további 27 alkalommal más kommunikációs eszköz használata vagy figyelmet elvonó tevékenység miatt jártak el az egyenruhások - ismertették.

Kitértek arra is, hogy biztonsági öv használatának elmulasztásáért 6277 emberrel szemben intézkedtek.

MTI/A címlapfotó illusztráció (Shuttertock)

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk