
Tudta, hogy Nikola Tesla Pomáz díszpolgára, eláruljuk, miért

Sokan rutinszerűen kardióval kezdik a tréningezést, pedig ezzel akaratlanul is visszafoghatják a fejlődésüket. A FitForFun pénteki Facebook-bejegyzése szerint a sorrend kulcsfontosságú: először az erőnléti edzés, utána a kardió hozza a leghatékonyabb változást.
A magyarázat egyszerű: amikor az izmok frissek, nagyobb súlyokkal és hatékonyabban dolgozhatunk, ami hosszú távon jobb fejlődést eredményez. Az erősítés után végzett kardió ráadásul intenzívebbé válik, így rövidebb idő alatt is több kalória égethet el.
A kombinált edzés ráadásul komplex hatást gyakorol a szervezetre: egyszerre segíti az izomépítést, az állóképesség növelését és a szív egészségének javítását.
Persze vannak kivételek is: például kimerültség vagy intenzív lábedzés után érdemes átgondolni a terhelést. De általánosságban egyértelmű az üzenet.
Ha először az erőnléti edzést, majd csak utána a kardiót ütemezed be, optimalizálod a zsírégetést, véded az izmaidat, és jobb edzéseredményeket érsz el
- hívták fel a figyelmet. A különbség tehát nem az edzés hosszában, hanem a sorrendjében rejlik.

Tudta, hogy Nikola Tesla Pomáz díszpolgára, eláruljuk, miért

Megjósolták a BL-döntő eredményét a miskolci makik

Bocsánatot kért Eszenyi Enikő

Meghalt Reményi Károly

Új szerep, új elme? Megdöbbentő eredményeket hozott egy apaságról szóló kutatás

Gyászol a Nyíregyházi Állatpark

Gólyahír Törőcsik Franciskáéknál, nagynéni lett a színésznő

Vadonatúj történetekkel és óriási licitharcokkal folytatódik a Kincsvadászok a TV2-n

Hétfő estétől új részekkel jön az Újratervezés a TV2-n

Ön tudta? – Szinte minden konyha alapkelléke a legundorítóbb veszélyforrás

Amikor a fák néma igényei hallhatóvá válnak

Cannes: Egy román család története vitte el az Arany Pálmát