
Kapitány István arról beszél egy interjúban, hogy a magyar emberekkel fizettetné meg az energiaátállási tervet

Több mint 21 000 katona dezertált és hagyta el engedély nélkül Kijev fegyveres erőit az elmúlt hónapban – számolt be vasárnap a Die Welt a Mandiner szerint. Ez volt a legnagyobb egyhavi dezertálási jelentések száma az ukrajnai konfliktus elmúlt négy évében – közölte a német lap a Legfőbb Ügyészség legfrissebb adataira hivatkozva. Az év eleje óta ez a szám 180 ezer.
Igor Lucenko volt ukrán parlamenti képviselő, aki jelenleg a hadseregben szolgál, szerint a valós szám még ennél is magasabb lehet. Pénteken a Facebook-oldalán azt írta:
21 602 októberben... Ez rekord. Ez egy nagyon rossz rekord
– tette hozzá.
Ez csak a hivatalos adat. A valóságban sok dezertálási esetet nem regisztrálnak
– írta Lucenko.
Az ukrán erők a frontvonalon „hatalmas terhelés alatt állnak” – tette hozzá Lucenko, aki szerint a dezertálások miatt „hatalmas rések” vannak az ukrán védelemben.
Kijev az elmúlt hónapokban fokozta a kényszersorozási kampányát, hogy kompenzálja a hadsereg fogyatkozó létszámát, miközben az orosz erők folyamatosan előrenyomulnak.
A közösségi médiában folyamatosan felbukkannak olyan videók, amelyek az ukrán sorozókat mutatják, amint rajtaütnek és üldözik a sorozási korú férfiakat az utcákon, és gyakran dulakodnak a leendő sorozottakkal és a járókelőkkel, miközben bevonszolják őket a furgonokba. Ez a gyakorlat, amelyet ma már köznyelven „buszoztatásnak” hívnak, egyre növekvő elégedetlenséget vált ki Ukrajnában. Nemrég Odesszában támadtak rá a hadkiegészítő parancsnokság embereire.
Október elején az ukrán hatóságok felszólították a polgárokat, hogy hagyjanak fel az erőszakos sorozást mutató videók filmezésével és megosztásával.
A nyitókép illusztráció: Shutterstock

Kapitány István arról beszél egy interjúban, hogy a magyar emberekkel fizettetné meg az energiaátállási tervet

Deák Dániel: Pánik a Tiszában, kiderültek a Medián jó adatai

Orbán Viktor: Mi nem a csendes, hanem a hangos többség vagyunk és győzni fogunk!

„Le kell küzdeni a Magyarország nevű akadályt” – üzente az ukrán külügyminiszter Kaja Kallas mellől

Kiszivárogtak a Medián valódi számai: ők is kényelmes fideszes többségre számítanak

Ábrahám Róbert: Az, hogy Monica Lewinsky orálisan kielégítette az elnököt, semmi Magyar Péter botrányaihoz képest

Kocsis Máté: a Tisza két és félszeres rezsit és ezerforintos benzint hoz

Árad a tiszás szeretetország: Magyar Péter híve elgázolná a tűzoltókat, akikkel Menczer Tamás fotózkodott

Nemzetközi választási megfigyelő misszió jön Magyarországra

Kínos felvételek, csúnya beismerések: ezt tudjuk eddig Magyar Péter drogos ügyeiről

"Péter minden gondolatát a felajzottsága határozta meg" - újabb furcsa felvétel került elő Magyar Péterről

Szijjártó Péter: minden idők leggátlástalanabb külföldi titkosszolgálati beavatkozása zajlik a magyar parlamenti választásba