2025. december 14. vasárnap, Szilárda
2°C Budapest

Vonat elé hajtott egy tébolyodott biciklis Fertődnél, nem tudott időben lefékezni a szerelvény - Videó

Centiken múlt a tragédia. Az ügyészség most emelt vádat a nő ellen.
Tenyek.hu
2024. szeptember 17., kedd 10:26
Vágólapra másolva!

Egy Fertőd környéki településen kerékpározott munkából hazafelé egy nő idén áprilisban. A 39 éves biciklis úgy közlekedett, mintha egyedül lenne a világon: figyelmen kívül hagyta a pirosan villogó fénysorompót, de még azt is, hogy egy vonat nagy sebességgel közeledik az átjáró felé – derül ki a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség keddi közleményéből.

A bringás láthatóan magasról tett mindenre és mindenkire, kikerülte a félsorompót, majd éppen áttekert a több tonnás szerelvény előtt. Centimétereken múlott, hogy nem az életével fizetett felelőtlenségéért.


A mozdonyvezető dudált, illetve vészfékezett is, de a járat csak több mint 300 méterrel arrébb tudott megállni, vagyis a nőnek hatalmas szerencséje volt. A hirtelen fékezés az utasok testi épségét is veszélyeztette, de szerencsére senki sem sérült meg a fedélzeten lévők közül.

Az eszement bringást a vasúti közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény elkövetésével vádolja az ügyészség, tettéért pedig akár három évre is rács mögé kerülhet. Döntést a Soproni Járásbíróság fog hozni.

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk