Vizsgálat helyett szexuálisan zaklatta a nőket a fővárosi orvos

Vizsgálatok során erőszakosan nőket fogdosott az orvos. Ilyen esetek miatt a praxisengedélyét visszavonták, de a férfi ennek ellenére mégis orvosként dolgozott tovább. A bíróság első fokon már elítélte, de most egy újabb zaklatás miatt emelhetnek vádat ellene.

A budapesti, 4. kerületi a rendelőben a jemeni származású háziorvos több esetben is, visszaélve a praxisával nőket zaklatott. Egyik alkalommal, még 2021-ben egy páciense lábzsibbadásra panaszkodott, ezért felkereste a doktort.

A szakorvosi rendelőben, az épp ügyeletes háziorvosnak elmondta a panaszait. A doktor, miután ezt meghallgatta, megkérte a nőt, hogy feküdjön fel a kezelőágyra.

A vizsgálat helyet azonban fogdosni kezdte. Később, az esettel összefüggésben a rendőrség nyomozást indított, amelyet a napokban lezárt és az iratokat átadta az ügyészségnek.

Nem ez az első eset, hogy az orvos nőket zaklatott. Korábban szintén visszaélve a hatáskörével egy másik nőt próbált meg szexuális cselekményre kényszeríteni.

Ebben az ügyben a bíróság őt első fokon 5 és fél börtönre ítélte, és véglegesen eltiltotta az orvosi foglalkozástól.

Az ügy azonban most másodfokon folytatódik. Az eltiltott orvos engedély nélkül is fogadott betegeket, a legutóbbi visszaélést ekkor követte el. Most emiatt is felelnie kell a bíróság előtt. A Tényeknek nyilatkozó ügyvéd szerint a férfi akár 12 évre is rács mögé kerülhet és akár ki is tilthatják Magyarországról.

Az orvos tagadja az ellene felhozott vádakat.

2023. augusztus 01. 08:06
Izrael és Szíria tűzszünetről állapodott meg azt követően, hogy a héten az izraeli hadsereg beavatkozott a szíriai k...
Újabb részletek derültek ki a tisztázatlan körülmények között meghalt kárpátaljai magyar férfi, Sebestyén József hal...
Egyre több sokkoló videó és szemtanúi beszámoló kerül nyilvánosságra az ukrajnai kényszersorozások kapcsán. A felvét...
Idomított csimpánzokhoz hasonlította a magyar gazdákat a Tisza Párt egyik agrárszakértője. Kökény Attila az uniós ag...
A rendőrök közigazgatási hatósági eljárás keretében vizsgálják az eset körülményeit.
GYILKOS - Baltával végezte ki idős jótevőjét a nyírmihálydi gyilkos. Az áldozat befogadta a 19 éves fiút, aki viszon...
időjárás-jelentés, 2025. július 18., péntek