Vir szigeten fogták el a milliárdos magyar csalót, miután üzengetett is a közösségi médiában

Elfogták a horvát hatóságok a 45 éves férfit, aki csalásért 6 év börtönre ítélt a magyar bíróság. A büntetés elől azonban külföldre szökött.

D. T. Lajos ellen a Nemzeti Adó- és Vámhivatal folytatott eljárást bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás bűntett miatt. Később a férfit a Pécsi Törvényszék jogerősen 6 év letöltendő szabadságvesztésre ítélte. A bűnbanda közel 4 és fél milliárd forint vagyoni hátrányt okozott a költségvetésnek. A férfi azonban elmenekült a várható büntetés elől, ezért először hazai, majd 2023. július 12-én európai elfogatóparancsot adtak ki ellene.

A mohácsi rendőrök kiderítették, hogy a körözött férfi Horvátországban tartózkodik, ahol ingatlan-bérbeadással foglalkozik.

A magyar nyomozók felvették a kapcsolatot a horvát társszervekkel, majd kiderült, hogy a férfi Vir szigeten tartózkodik élettársával. Elfogására május 6-án a horvát rendőrök a magyar fejvadászok kérésére akciót szerveztek, amelynek eredményeként az utcán kapták el a 45 éves férfit. Kiadatásáról a napokban dönt a horvát bíróság.


D. T. Lajos több közösségi média felületén is posztolt tartalmakat, az egyiken – a tengeren egy hajót vezetve – a börtön helyett az élet élvezetére biztatott mindenkit, a másikon azt a látszatot keltette, mintha az egyik pécsi klinikán tartózkodna, ahol az előtte álló egyenruhás rendőrök nem ismerik fel.

2024. május 13. 09:58
A nyilvánosságra került videó egy kiképzőtáborban készült.
Magyar Péter és Ukrajna uniós tagsága is megosztja a Tisza Párt szimpatizánsait.
Ukrajna háborúban álló ország, de ez nem jogosítja fel mindenre. Az ukránoknak nincs joguk a kényszersorozás során e...
Callcentert üzemeltetett egy budapesti börtönből egy férfi, aki egy nyereményjátékot ajánlva hívogatta az embereket ...
Mikrogravitációs körülmények között az izmok és a csontok tömege csökken, emiatt a testmozgás az űrben legalább olya...
Egy szegedi nő éppen a vihart filmezte, amikor a kamerája előtt lerepült az egyetem egész teteje. A döbbenetes felvé...
family
Gördeszkabemutató és egy bohóc szórakoztatta a gyerekeket Karcagon. A városban az új gördeszkapálya és játszótér áta...
Továbbra sem tudnak jelölteket állítani Magyar Péterék, ez derült ki a Tisza Párt nagykanizsai kongresszusán. A párt...
Elítélték azt a férfit, aki Debrecenben áthajtott egy út szélén fekvő férfin majd segítségnyújtás nélkül tovább ment...