
Brutális bűncselekményeket követtek el a Szőlő utcában fogvatartott fiatalok
Az eset még 2023 nyarán történt, amikor a rendőrök ellenőrzés alá akarták vonni azt a férfit, akit 2023 februárjában már eltiltottak a közúti járművezetéstől, mivel korábban engedély nélkül vezetett - derült ki a Fejér Vármegyei Főügyészségsajtóközleményéből.
A férfi az ítéletet figyelmen kívül hagyta, és több alkalommal kocsikázott az eltiltás hatálya alatt.
Június 23-án azonban Dunaújvárosban vezetett, amikor a rendőrök leintették. A férfi azért, hogy a rendőri ellenőrzés elől elmeneküljön, nagy sebességgel tovább hajtott, a rendőrségi autók megkülönböztető fény- és hangjelzését sem vette figyelembe.
A sofőr a menekülése során veszélyes manővereket, előzéseket hajtott végre, melynek során több gépkocsit fékezésre vagy az útról történő lehúzódásra kényszerített.
Többször átlépte a 100 kilométer per órás sebességet, sőt, egy alkalommal a ruháját is levette, és kidobta az ablakon, hogy ezzel is akadályozza az őt üldöző egyenruhások kilátását.
Ezt követően a férfi menetiránnyal szemben hajtott be a körforgalomba és az úttorlaszként használt gépkocsit is nagy sebességgel kikerülte, majd egy ingatlan udvarán hagyta az autóját, ahonnan elszaladt.
A férfi a közel 10 kilométeres menekülése során csaknem minden közlekedési szabályt megsértett.
A jelenleg szabadságvesztés büntetését töltő férfit az ügyészség közúti veszélyeztetéssel és járművezetés az eltiltás hatálya alatt vétségével vádolja, vele szemben azt indítványozta, hogy a bíróság börtönbüntetésre ítélje és ismét tiltsa el a közúti járművezetéstől.
A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Dunaújvárosi Járásbíróság dönt majd.

Brutális bűncselekményeket követtek el a Szőlő utcában fogvatartott fiatalok

Holttestet találtak egy budapesti lakásban, borzalmas részletet tárt fel a toxikológiai vizsgálat

„Tíz hónap után kezdtem felfogni, hogy meghalt a fiam” – egy bedrogozott sofőr miatt halt meg Erzsébet fia

Az alföldi kistigris névadó versenye várja a szavazatokat

Menekülés közben lerobbant alatta a kocsi, továbbfutott, majd elesett

Gigantikus állatot fogtak ki a Balatonból

Mennyire okos Magyarország? - vasárnap este kiderül

Videók, ahol csak hajszálon múlt a tragikus baleset

Terrorcselekmény, fegyveres rablás, emberölés, 12 éven aluliak elleni nemi erőszak: Őket tartják fogva a Szőlő utcában

Saját kocsija zuhant egy férfira Dunakeszin, szörnyethalt

Kincseket keresnek a horrorházban, amiben feldarabolta Károlyt fia

Óriási lángok csaptak fel Balatonfüreden, kiderült a pontos oka