
Döbbenetes, hogyan manővereztek egy kamionnal az M4-esen - videóval
Az Észak-Magyarországi Horgász Egyesület hívta fel a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal figyelmét arra, hogy a szlovák hatóság arzénszennyezettség miatt megtiltotta a Sajóból kifogott halak fogyasztását. A Nébih ezután felvette a kapcsolatot az érintett hivatallal, majd mintát vett a folyó határhoz közeli szakaszán a növényevő és ragadozó halakból – közölte holnapján a szervezet a napokban.
A toxikus nehézfémek, mint az ólom, a higany és a kadmium nem lépték át a határértéket, az arzénszennyezettségre vonatkozóan azonban nincs ilyen maximum az Európai Unióban.

Fotó: MTI/Komka Péter
Jelenleg egyeztetési szakaszban van egy rendelettervezet, amelynek tartalma szerint viszont a fiatalabb, ragadozó halak mintái határértékhez közeli, vagy azt kicsivel meghaladó arzénmennyiséget tartalmaztak.
A Nébih ezért nem javasolja a Sajóból kifogott halak elfogyasztását. Noha az állatok húsa nem tartalmaz annyi arzént, ami akut mérgezést okozna, hosszan tartó bevitele már egészségügyi kockázatokkal járhat.

Döbbenetes, hogyan manővereztek egy kamionnal az M4-esen - videóval

Felgyújtotta terhes szeretőjét egy balmazújvárosi férfi

Látványos kulisszák: óriási szárnyakkal pózol Tóth Gabi legújabb klipjében

Névnapi ünneplése közben félrenyelt és fuldokolt egy idős férfi Budapesten

Többszörösen visszaeső bűnöző a Szőlő utcai videóban szereplő sértett

Nevet keres az alföldi razzián talált kistigrisnek az állatkert

Két iskolást is megerőszakolt egy zempléni tanár

37 gyerek került egyszerre kórházba Nagykanizsán, újabb hírek érkeztek

Videó érkezett az M5-ösön lángoló kamionról

Veszélyes TikTok-trendre hívják fel a figyelmet

Kisiskolást kényszerített szexre egy 51 éves férfi, évekig zaklatta

Veszélyes baktériumok miatt hívtak vissza egy ismert tápszert a boltokból