
Na szia mentő – megszólalt a mentésirányítás vezetője
"Vitára hívom Orbán Viktort" – jelentette be Márki-Zay Péter vasárnap este a Facebook-oldalán. "Álljunk ki az emberek elé, mutassuk meg, milyen országot képzelünk el!" – írta a baloldal miniszterelnök-jelöltje.
Hollik István már reagált, egyébként pedig kérdés, hogy van-e értelme hazugokkal vitázni. A baloldal jelöltje arról híres, hogy kijelent valamit, majd amikor kérdőre vonják, akkor azonnal az ellenkezőjét mondja. De olyan is előfordult, hogy egyszerűen letagadta saját mondatait - írta meg a Magyar Nemzet.
Márki-Zay ezzel a legismertebb baloldali hagyományokat vitte tovább: a 2006-os miniszterelnöki vitát Gyurcsány Ferenc szenvedélyesen végighazudta. Az akkoriban újrázásért küzdő MSZP-s kormányfő arról beszélt, hogy „senki nem akar gyógyszerfelírási díjat bevezetni” – válaszolta Orbán Viktor felvetésére a baloldal vezetője. Kiderült, hogy igazság pont ennek az ellenkezője, csupán a név változott meg: vizitdíj.
A kampányban és a vitán elhangzott, hogy a baloldali kormány csökkentené az áfát. A választások után nem sokkal a duplájára emelkedett ez az adónem. Gyurcsányék azt ígérték, hogy csökkenni fognak a rezsiárak. Ehelyett drágult a villany, a gáz, a fűtés és a víz is. Később az MSZP-s miniszterelnök a saját pártja előtt Balatonőszödön elmondta: „hazudtunk reggel, éjjel meg este”.
A címlapfotó illusztráció

Na szia mentő – megszólalt a mentésirányítás vezetője

Egy időben elolvasott levél mentette meg az életét Borsodban

Megszólalt a tatabányai horrorbaleset fiatal áldozatának édesanyja

Kigyulladt egy szállodahajó Budapesten

Brutális bűncselekményeket követtek el a Szőlő utcában fogvatartott fiatalok

Holttestet találtak egy budapesti lakásban, borzalmas részletet tárt fel a toxikológiai vizsgálat

„Tíz hónap után kezdtem felfogni, hogy meghalt a fiam” – egy bedrogozott sofőr miatt halt meg Erzsébet fia

Az alföldi kistigris névadó versenye várja a szavazatokat

Menekülés közben lerobbant alatta a kocsi, továbbfutott, majd elesett

Gigantikus állatot fogtak ki a Balatonból

Mennyire okos Magyarország? - vasárnap este kiderül

Videók, ahol csak hajszálon múlt a tragikus baleset