
Ütötte-rúgta a másikat egy parkolási vita miatt Kecskeméten
A Kazincbarcikai Járási Ügyészség vádirata szerint a 23 éves férfit kiskorától kezdve a nagyszülei nevelték, és megígérték neki, hogy a borsodi kistelepülésen lévő egyik családi házukat megkapja. Ezt azonban feltételekhez kötötték, ugyanis csak abban az esetben kaparinthatta meg, ha egy másik ház tulajdonjogáról a lánytestvére javára lemond, valamint két és fél millió forintot fizet egy másik testvérének.
A férfi több évig külföldön dolgozott, hazaköltözve viszont olyan életvitelbe kezdett, hogy nem állt munkába, teljes megélhetését és szórakozásait is huzamos időn keresztül a nagyszülei finanszírozták, akik ezt megelégelték és méltatlannak találták arra, hogy az ígért családi házat neki adják, így azt eladásra meghirdették és előszerződést kötöttek.
A férfi ezen felháborodott, és 2021. október elején megfenyegette a nagyapját, hogy a házat rommá veri és felgyújtja, ha nem lehet az övé. Fenyegetőzését be is váltotta, ugyanis mintegy két héttel később elment a házhoz, betörte az ablakot, és a magával vitt másfél liter benzint szétlocsolta, majd begyújtotta, a berendezési tárgyak is lángra kaptak. A nagyszülők a szomszédos házból észlelték a tüzet és hívták a tűzoltókat.
A házban több mint 700 ezer forint kár keletkezett. Az unoka a következő napon telefonon hívta a nagyapját, és ismét fenyegetőzött, hogy ha nem állnak el a szerződéstől, porig égeti a házat. Újabb hívása során közölte, hogy magával is végezni fog, de előtte még elintézi, hogy senki ne élvezhesse a vagyont.
Az ügyészség a büntetett előéletű letartóztatásban lévő vádlottal szemben börtönbüntetést és közügyektől eltiltást indítványozott.
A címlapfotó illusztráció (katasztrófavédelem).

Ütötte-rúgta a másikat egy parkolási vita miatt Kecskeméten

Követték, földre lökték, majd kirabolták az idős asszonyt Kunmadarason

Illegális verseny állhat a két ember életét követelő baleset mögött – őrizetben a sofőr

Tankok lepik el a 8-as főutat hétfőn

Kedves akart lenni, baleset lett belőle Pomáznál – videó

Megvan a titokzatos óriás: kamera rögzítette a ritka pillanatot

Tűzoltók és színészek fogtak össze – videó

Ketten meghaltak, tömegbaleset történt a Váci úton

Döbbenetes dolog zajlik le Magyarország fölött, érdemes lesz az eget figyelni

Brutális gyilkosság Császártöltésen, kiderült, ki az elkövető

„A f*sz kivan” – Vérlázító, ami egy nógrádi faluban történik, most már elszakadt a cérna

Sok múlhat az időjáráson vasárnap – mutatjuk, mi vár ránk a választás napján


