Újabb rakétaesővel fenyeget a Hamász

A Gázai övezetet uraló iszlamista Hamász terrorszervezet hat parancsnokát ölte meg célzott légicsapásokkal az izraeli hadsereg - jelentette a helyi média szerdán a palesztinok és Izrael között újból fellángolt harcokkal kapcsolatban.

A megölt Hamász parancsnokok egyike Gáza város katonai vezetője, a Hamász katonai szárnyának, a Ezzeddín al-Kasszám Brigádoknak egyik vezető tisztje. Szintén életét vesztette egy célzott támadásban a kiberkommandóért és a rakéták pontosságának fejlesztéséért felelős tiszt, a lőszergyártási részleg kutatási vezetője, és a lőszerosztály főmérnöke.

Mellettük meghalt a műszaki hírszerzési osztály vezetője és a fegyvergyártási osztály felelőse is. A 12-es kereskedelmi TV katonai szakértője szerint 500 olyan lakásra lőtt rakétát az izraeli légierő, melyekben a Hamász különböző szintű vezetői laktak.

Eközben a Hamász is újabb rakétatámadás-hullámokat indított, elsősorban Dél-Izrael felé. Működésbe léptek a légvédelmi szirénák Beér-Seván, a Negev fővárosában, és Dimónában, ahol Izrael fő atomreaktora található. A Hamász katonai szárnya felelősséget vállalt a lövedékekért, s közölte, hogy 15 rakétát lőtt Dimóna felé.

A Hamász újabb rakétaesőt ígért izraeli idő szerint este 6-ra, s korábbi hasonló ígéreteit rendre betartotta.

Hétfő este rakétaháború kezdődött Izrael és gázai szélsőséges iszlamista szervezetek között, miután Jeruzsálemben összecsapások zajlottak palesztinok és az izraeli biztonságiak között az iszlám vallás Mekka és Medina után harmadik legszentebb helyén, az al-Aksza mecsetnél.

2021. május 12. 14:56
A Tisza Párt újabb hazugsága bukott meg. Radnai Márk alelnök egy belső levelében fideszes titkosszolgálati akcióval ...
Kapitány István útja az impexektől vezetett a Shellig. Tavaly tavaszi kiugrása után nem is annyira meglepő, hogy a T...
„Nem akarunk háborút, és nem akarjuk, hogy a magyarok pénzét Ukrajnába küldjék. De a nyomás nő. Mindent bevetnek. Br...
Összegörnyedve, magzatpózban feküdt a magyar hegymászó több mint 4700 méter magasan a Himaláján, nem tudott megmozdu...
family
Szervezeti pszichoterrorként jellemezte a Tisza Párt belső működését Arató Miklós, a nagykállói Tisza Sziget volt ka...
Testközelből láthattak mentőhelikoptert leszállni a látogatók a Szent Imre Kórház tetején, beteg nem volt rajta, mer...
Tízmilliárd forintos beruházást jelentett be Szijjártó Péter. Egy magyar-szerb tulajdonú építőipari vállalat hoz lét...
Az aláírásgyűjtés lényege, hogy világosan kimondjuk, hogy nem küldünk katonákat, fegyvert és pénzt a háborúba - ezt ...