Újabb nagyszabású ellenőrzést tart a rendőrség

A gyalogosok biztonsága érdekében balesetmegelőzési ellenőrzést tart a rendőrség, a "Zebra terv" kedden kezdődik és több napon át tart - közölte a police.hu hétfőn.

Az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata a közleményben kiemelte: évente átlagosan 2500 gyalogost ütnek el Magyarország közútjain, közülük 150 ember életét veszti a balesetben. 2500 gyalogosból mintegy ezret kijelölt gyalogos-átkelőhelyen ér baleset. A zebrán történő gázolások nagyságrendileg 2,5 százaléka halálos kimenetelű.

Azt írták: a gyalogosok okozta baleseteken belül vezető helyen áll az óvatlan, hirtelen lelépés az útestre. A második leggyakoribb ok a tilos jelzésen és a tiltott helyen való áthaladás.

Megjegyezték: az autóvezetők felelőssége, hogy kellő óvatossággal, figyelemmel és mérsékelt sebességgel közelítsék meg az olyan helyeket, ahol gyalogosok hirtelen megjelenésére lehet számítani - legyen szó gyalogos-átkelőhelyről, busz- vagy villamos-megállóhelyről.

A május 11. és 13. között tartandó "Zebra terv" akció során a rendőrök elsősorban a közlekedésbiztonsági szempontból indokolt helyeken lesznek jelen, az ellenőrzések konkrét helyszíneit előzetesen nem hozzák nyilvánosságra.

"A rendőrök nagy hangsúlyt fektetnek mind a gyalogosok, mind a járművezetők szabálykövető magatartásának ellenőrzésére, amely történhet testkamera és civil járművek alkalmazásával is" - olvasható a rendőrségi közleményben.

MTI/A címlapfotó illusztráció

2021. május 10. 15:41
A Tisza Párt újabb hazugsága bukott meg. Radnai Márk alelnök egy belső levelében fideszes titkosszolgálati akcióval ...
Kapitány István útja az impexektől vezetett a Shellig. Tavaly tavaszi kiugrása után nem is annyira meglepő, hogy a T...
„Nem akarunk háborút, és nem akarjuk, hogy a magyarok pénzét Ukrajnába küldjék. De a nyomás nő. Mindent bevetnek. Br...
Október 22-én délután és este a Műegyetemen és a Bem rakparton megtartják a megemlékezéseket, másnap pedig a fő hely...
Mutatjuk a részleteket, az elejétől – valószínűleg nincs még vége. Az adatszivárgás lehet Magyar Péter és a Tisza Pá...