2025. november 07. péntek, Rezső
9°C Budapest

Újabb megyét ért el a madárinfluenza

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma madárinfluenza-vírus jelenlétét igazolta Hajdú-Bihar megyében, az érintett állományt felszámolták - közölte az MTI-vel csütörtökön a Nébih.
Tenyek.hu
2022. június 09., csütörtök 19:01
Vágólapra másolva!

A mintegy 10 500 ludat számláló téglási állományban elhullások miatt figyeltek fel a madárinfluenza gyanújára. A gazdaság körül 3 kilométer sugarú védőkörzetet, és 10 kilométer sugarú megfigyelési körzetet jelöltek ki. A területeken további vizsgálatokat kezdtek, illetve járványvédelmi és állatmozgatási korlátozásokat léptettek életbe.

A fotó illusztráció: Shutterstock

Közben Bács-Kiskun és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében védőkörzeteket oldott fel a Nébih, de ez - mint írták - nem jelenti a járványvédelmi fegyelem lazítását. Az előírások szigorú betartása a legfontosabb eszköze annak, hogy minimálisra csökkenjen a fertőződés kockázata.

A veszélyeztetett területeken továbbra is zártan kell tartani a baromfiállományokat - olvasható a közleményben.

Forrás: MTI

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk