
Újabb magyar drogbandát számolt fel a rendőrség, kellett jó pár bilincs az akció során
Újabb drogterjesztő bandát számoltak fel Hajdú-Biharban - közölte a vármegyei rendőr-főkapitányság sajtószolgálata az MTI-vel kedden.
Tenyek.hu 2023. március 28., kedd 18:32
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) debreceni egysége egy januári akciót követően ismét lesújtott a környék kábítószerterjesztői hálózatára: a nagyszabású akcióban újabb öt személyt fogtak el - tudatták.
Január 18-án összehangolt - több mint 50 rendőrrel végrehajtott - akcióban ütöttek rajta a banda öt tagján: a két hajdúböszörményi, egy debreceni, egy hajdúszoboszlói és egy sárospataki férfi egymással folyamatosan konspirálva, szervezett keretek között végezte bűnös tevékenységét, amelyről még a közvetlen családtagjaik sem tudtak - írták.
A megalapozott gyanú szerint az öttagú társaság 2021 decembere óta folytatta illegális üzletét, amelynek során ellátták droggal a hajdú-bihari fiatalokat. A nyomozók mind az öt gyanúsított lakhelyét átvizsgálták, és lefoglaltak növényi anyagokat, csomagolóeszközöket, fóliákat, tasakokat, őrlőket, digitális mérlegeket, valamint mobiltelefonokat és SIM-kártyákat, továbbá majdnem egymillió forintot és 400 eurót - olvasható a közleményben.
Fotók: police.hu
A 23 és 26 év közötti férfiakat kábítószer-kereskedelemmel gyanúsítják. Kihallgatásukat követően kezdeményezték mind az ötük letartóztatását, amit a Debreceni Járási Ügyészség indítványára a Debreceni Járásbíróság el is rendelt - írták.
Azóta újabb kábítószer-kereskedők kerültek a KR NNI debreceni nyomozóinak látókörébe, akik 2021 ősze óta rendszeresen értékesítettek kábítószert a fiataloknak. Az üzletet szervezetten és konspiráltan működtették, az egyes feladatokat egymás között felosztva - közölte a rendőrség.
Közleményük szerint a csapat öt tagján a KR NNI debreceni osztálya a Debreceni Rendőrkapitányság nyomozóival közösen és a Terrorelhárítási Központ műveleti egységeinek támogatásával ütött rajta március 21-én Debrecenben, Hajdúszoboszlón és Hajdúböszörményben.
Az akció során öt férfit fogtak el, akiket gyanúsítottként hallgattak ki bűnszövetségben elkövetett kábítószer-kereskedelem miatt. A Debreceni Járásbíróság elrendelte letartóztatásukat. Jelenleg vizsgálják, hogy a hálózatnak volt-e több drogértékesítő tagja, milyen kiterjedt fogyasztói kört láthatott el, mennyi haszonra tehetett szert és a kábítószert milyen forrásból szerezte be - írták.
A mostani akcióval együtt immár tízre emelkedett azon dílerek száma, akiket a KR NNI debreceni nyomozóinak az elmúlt időszakban sikerült eljárás alá vonniuk, amivel jelentősen lecsökkentették a kábítószerrel fertőzött terület kínálati oldalát - olvasható a közleményben.
MTI
+Ez is érdekelheti

Elítélték a tószegi kettős gyilkost

Munka közben halálos áramütést szenvedett egy férfi Zalában

Élet-halál között lebeg egy 9 hónapos kislány, a család kutyája támadta meg Vácnál

Megrázó fordulatot vett a szerdai nyíregyházi baleset

Dukai: Folyamatos az ingyenes tűzifaosztás a rászorulóknak

Napi cuki: Így birkóznak egymással a Nyíregyházi Állatpark jegesmedvéi

Rejtélyes holttestet találtak egy vámospércsi épületben

Folytatódott Till Tamás meggyilkolásának ügye

Otthon szülte meg, majd magára hagyta csecsemőjét egy nő

A magyar kultúra napja: Elképesztő számokat produkál a magyar kultúra

Bántalmazta osztálytársát, majd elkötötte anyja kocsiját és balesetezett egy tini - Videó

Befagyott folyón motorozott két férfi, fotón a veszélyes jelenet





