
Egy Nógrád vármegyei óvodában is felütötte a fejét a veszélyes vírus
Vádat emeltek egy 72 éves férfival szemben, aki halálos kimenetelű vízi balesetet okozott 2021 szeptemberében.
Az idős férfi szeptember elején egy ismerősével együtt ment ki hajózni a Tiszára, mindketten egy-egy kisgéphajót vezettek. A szépkorú férfival még egy nő is utazott, az ismerős ment elől, ők pedig 100 méter távolságban követték a kisgéphajót Tiszalök környékén.
A baleset áldozata és annak barátja a tragédia napján ugyanebben az időben egy fából készült, motorral felszerelt ladikkal horgászni mentek ki a folyóra.
Amikor az elöl haladó kisgéphajó elhaladt a ladik mellett, az okozott hullámzás ellensúlyozása érdekében a baleset áldozata evezővel keresztbe fordította a ladikot.
Ekkor érkezett oda a nyugdíjas férfi kisgéphajójával, akit a fák árnyékából kiérkezve a szemébe sütő nap elvakított. Emiatt nem vette észre időben a ladikot, összeütközött vele, minek következtében mindannyian a vízbe estek.
A felborult ladik szerencsére nem süllyedt el, így bele tudtak abba kapaszkodni. A baleset áldozata azonban másképp döntött, ő megpróbált kiúsznia partra, azonban sajnos nem járt sikerrel. Mielőtt elérte volna a partokat vízbe fulladt.
A Miskolci Járási Ügyészség felfüggesztett fogházbüntetést és vízi járművek vezetésétől eltiltást indítványozott a vétkes hajós ellen -olvasható a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Főügyészség sajtóközleményében.
A címlapfotó illusztráció.

Egy Nógrád vármegyei óvodában is felütötte a fejét a veszélyes vírus

Háromezer forintért akartak agyonverni egy 77 éves férfit

Ruhásszekrénybe bújt a rendőrök elől a rabló

Helyreigazítás

Sokkoló videó készült a szentmártonkátái halálos horrorbalesetről

Sztrókot kapott vezetés közben egy nő, árokba hajtott – Fotó

Kalapács alá kerülnek az álomautók Óbudán

Letartóztatták a férfit, aki megölte volt élettársát Szolnokon

Elrabolta volt barátnőjét egy hajdú-bihari férfi, megverte és ruha nélkül az utcán hagyta

Újabb fejlemény ByeAlex drogügyében: megszólalt a rendőrség

24 év után rács mögött az ajkai gyilkos szeretők

Csákánnyal akarta megölni volt élettársát egy férfi