
Nagyon rossz ötlet okozott óriási bajt Kocson
Korábban beszámoltunk arról, hogy márciusban egy 29 éves férfi zuhant a Dunába a Petőfi hídról, amikor kicsúszott a telefonja a kezéből, és azután kapkodott. Az esést valaki videóra is vette, elképesztő felvétel készült a zuhanásról. A férfit három perc alatt sikerült kimentenie a vízirendészeknek, a mentők kiérkezéséig próbálták őt melegen tartani és ellátták. A zuhanástól a férfinak a belső szervei sérültek meg, a mentők ezért kórházba vitték.
Májusban pedig az Erzsébet hídról zuhant a Dunába egy egyetemista fiú. A fővárosi rendőrök a szárazföldről látták a balesetet, így azonnal jelentették az esetet, amit a Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság munkatársai is hallottak. A vízirendőrök a korlátozott látási viszonyok ellenére is pár percen belül megtalálták az uszadék fák között sodródó férfit, a hajóba emelték, és a partra vitték, majd a parton átadták a mentőknek, akik kórházba vitték.
Gyors cselekvésükért és helytállásukért Terdik Tamás vezérőrnagy, Budapest rendőrfőkapitánya május 19-én jutalomban részesítette Morvai József törzszászlóst és Varga István Richárd törzsőrmestert.
Nem sokkal később pedig a 14 fokos Dunába zuhant egy nő Budapesten, a rendőrök mentették ki a folyóból. A nő nem tudott úszni és magától sem tudott kijönni a vízből, körülbelül 200 méteren át sodródhatott a Dunában. Végül az egyik lépcsősornál sikerült megkapaszkodnia, így a négy rendőr egymásba kapaszkodva tudta kihúzni a nőt a vízből.
A sok baleset és a közelgő strandszezon miatt a katasztrófavédelem hivatásos mentőszervezete, a HUNOR gyakorlatot tartott. A vizekben való lubickolás sok veszélyt tartogat, sokszor speciális mentésre is szükség van. A HUNOR tagjai olyan új felszereléseket próbáltak ki, amelyekkel extrém körülmények között is helyt tudnak majd állni - közölte a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság a Facebook oldalán.

Nagyon rossz ötlet okozott óriási bajt Kocson

Szörnyű halálos tragédia történt az 54-esen

Négykézláb, az út szélén mászva találtak egy idős nőt Vasvárnál

Több mint 160 millió forintot csalt ki több áldozattól

Kitüntetéseket adott át a sikeres évet záró Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara

Siketen született kislánynak adták vissza a hallását pécsi orvosok

Fotók érkeztek, kavicsszállító teherkocsival ütközött egy autós Szalkszentmártonnál

Mérgezés miatt hívtak vissza egy népszerű ajándéktárgyat

Kutya vezette a tűzoltókat a bajba jutott barátjához Hevesben

Na szia mentő – megszólalt a mentésirányítás vezetője

Egy időben elolvasott levél mentette meg az életét Borsodban

Megszólalt a tatabányai horrorbaleset fiatal áldozatának édesanyja