Több rejtélyes eltűnést jelentettek Dél-Kelet-Magyarországról

A helyieknek fogalmuk sincsen, mi állhat az eltűnések hátterében.

A rákóczifalvi lakosok egy ideje kétségbeesetten veszik tudomásul, hogy imádott doromboló házikedvenceiknek sorra nyoma vész. A helyiek körében több teória is szárnyra kapott a rejtélyes eltűnésekkel kapcsolatban, többek szerint akár egy erre specializálódott szervezett bűnözői hálózat is állhat a dolog mögött.

„A legbosszantóbb, hogy nincsenek tetemek. Arra gondolunk, hogy valaki vagy valakik szisztematikusan gyűjtik be az állatokat. Olyan szóbeszéd is járja a környéken, hogy szervkereskedők vagy távol-keleti éttermek, esetleg beteg elméjű állatkínzók állnak az eltűnések hátterében. Nem tudni. Ugyanakkor félünk, hogyha kutakodunk, mi magunk is megüthetjük a bokánkat.” – nyilatkozta egy helyi nő a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei hírportál.

A helyi rendőr-főkapitányságra már megtörtént a bejelentés, a szóvivő, Mári Ilona azonban közölte, mivel a macskaeltűnések kapcsán nem merült fel semmilyen bűncselekményre utaló jel sem, így a rendőrség nem indított eljárást az ügyben.

A helyiek így a nyilvánosság és saját közösségük összefogására számíthatnak. A macskatulajdonosok egyelőre elővigyázatosak, és bezárva tartják kedvenceiket, ugyanakkor tudják, ez mindössze átmeneti megoldás.

 

A címlapfotó illusztráció

2021. július 20. 10:05
A Tisza beemelte programjába Brüsszel orosz energia tiltására vonatkozó célkitűzését. Az intézkedés minden magyarnak...
Donald Tusk lengyel miniszterelnök szerint Európának fel kell hagynia azzal, hogy kizárólag az Egyesült Államokra tá...
Gulyás Gergely a közösségi oldalán közzétett bejegyzésében arra hívta fel a figyelmet, hogy a bíróság ítélete alapjá...
Reagált a Szőlő utcai javítóintézet körül kialakult ügyekre és az azokkal kapcsolatos sajtóhírekre közösségi oldalán...
Elhunyt Elek Judit szinte egy időben azzal, hogy ma este Párizsban a tiszteletére tartott díszvetítésen levetítik a ...
Az énekesnőt most már lábacskák és babaillat veszi körül.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf kijelentette, újabb videón láthatjuk, hogy a volt vezérkari főnök arról beszél, tele van...
A magyar miniszterelnök szerint politikai, pénzügyi és energetikai döntések is szembemennek hazánk érdekeivel.
ELMERÜLT - Eltűnt egy fiatal férfi a Hortobágy-Berettyóban, miután felborult a csónakja. Négyen ültek benne, hárman ...