
Rákkeltő anyaggal szennyezett terméket hívnak vissza a boltokból
A baranyai nyomozók kedd reggel Budapesten egy 49 éves, Akasztón meg egy 45 éves férfit kaptak el. A testvérpárt a főkapitányságra vezették, ahol mindkettőjüket kihallgatták.
A police.hu közleménye szerint a két Kft., amit a két gyanúsított működtettet, több gazdasági szervezettől, és magánszemélyektől is italokat, köztük borokat szerzett be úgy, hogy cégük közben csődbe ment. A két férfi tudta, hogy anyagi okok miatt a számlákat nem tudják kifizetni, azonban ezt nem tisztázták beszállítóikkal a szerződés megkötésekor. Miután a megrendelt termékeket kézhez kapták, a számlákat befogadták, majd az árut eladták, a megrendelőkkel pedig megpróbálták elhitetni azt, hogy később majd kifizetnek mindent, azonban a tartozásokat máig sem sikerült rendezni.
A két férfi 34 beszállítót vert át, illetve több mint 600 millió forint kárt okozott.
A rendőrség mindkét férfi otthonát átvizsgálta, ahol iratokat, telefonokat, illetve értékes karórákat és ékszereket találtak. Ráadásul a nyomozók több ingatlant és bankszámlát is lefoglaltak.
A gyanúsítottak ellen, amellett, hogy őrizetbe vették őket, többrendbeli csalás miatt nyomozást indított a baranyai rendőrség, és mindkét férfit letartóztatását indítványozták.

Rákkeltő anyaggal szennyezett terméket hívnak vissza a boltokból

Újabb fordulat az ecsegi testvérgyilkosság ügyében, megszólalt a rendőrség

Nem hívtak segítséget barátai, az utcán heverve halt meg egy férfi Makón

Eszeveszett tombolásba kezdett egy férfi, a sorompók sem állították meg - videóval

Viperával támadtak meg egy kocsmárost, lesben állva estek neki

Súlyosan megsérült két balesetnél segítő rendőr a 8-as úton

Tragikus tűzeset Mezőkövesden, egy ember meghalt

Dráma Dunaújvárosban, mentőhelikopter landolt a házak között

Digitális Állampolgár mobilalkalmazás: már a használt autók adásvételét is lehet intézni

Magánéleti okokból lehetett öngyilkos a Magyar Honvédség Ludovika Zászlóalj honvédtisztjelöltje

Budapesten rendezik meg az 1. Patrióta Nagygyűlést március 23-án

Sokk a benzinkutaknál: szerdától a lélektani határt is átlépte a drágulás – ennyit kell fizetni a védett ár nélkül