
Siketen született kislánynak adták vissza a hallását pécsi orvosok
„Apám életére, a kezedet eltöretem!” – így ordibált a rendőrökkel egy férfi, akit letartóztatása után rabszállítóval vittek át a börtönbe Győrben. A férfi indulatos viselkedését is testkamera rögzítette. A magyar börtönökben már régóta használnak testkamerákat.
Most a fővárosi rendőrök is kapnak.
Egy biztonságtechnikai szakértő azt mondta, hogy rendőrök testkamerái segíthetnek a bűncselekmények visszaszorításában is.
„Sokkal könnyebben azonosítható be rajta egy személy vagy akár kikockázható egy jelenet, ha például jogsértéssel fogják vádolni a rendfenntartót vagy a hatósági személyt, ő ezzel tudja bizonyítani, hogy az ő intézkedése az szakszerű volt, megfelelő mértékig használt-e kényszerítő eszközöket” – mondta a Tényeknek Hajós István, biztonságtechnikai szakértő.
Kiemelte, ezeknek az eszközöknek a használata megkönnyíti és meggyorsítja majd az rendőrségi ügyek lezárását.

Siketen született kislánynak adták vissza a hallását pécsi orvosok

Fotók érkeztek, kavicsszállító teherkocsival ütközött egy autós Szalkszentmártonnál

Mérgezés miatt hívtak vissza egy népszerű ajándéktárgyat

Kutya vezette a tűzoltókat a bajba jutott barátjához Hevesben

Na szia mentő – megszólalt a mentésirányítás vezetője

Egy időben elolvasott levél mentette meg az életét Borsodban

Megszólalt a tatabányai horrorbaleset fiatal áldozatának édesanyja

Kigyulladt egy szállodahajó Budapesten

Brutális bűncselekményeket követtek el a Szőlő utcában fogvatartott fiatalok

Holttestet találtak egy budapesti lakásban, borzalmas részletet tárt fel a toxikológiai vizsgálat

„Tíz hónap után kezdtem felfogni, hogy meghalt a fiam” – egy bedrogozott sofőr miatt halt meg Erzsébet fia

Az alföldi kistigris névadó versenye várja a szavazatokat