
Kiemelten razziát tart a rendőrség az utakon
Súlyos pénzügyi és adminisztrációs terhet ró az autósokra, ha megvalósul az az uniós szakbizottsági jelentéstervezet, amely szerint a sima B kategóriás jogosítvánnyal nem lehetne 1,8 tonna feletti személyautót vezetni, azaz a sima B-jogsisok elesnének az 1,8-3,5 tonna közötti tömegű járművek vezetésétől – írja a Blikk. Ezeket az autókat már csak B+ kategóriás jogosítvánnyal lehetne vezetni, ami nem csak az autó fajtájában, de a sebességkorlátozásban is nagy jelentőséggel bírna. A jelentés szerint ugyanis már az új kategória kellene ahhoz, hogy az autópályán 130-cal mehessen a sofőr, a jelenlegi jogosítvánnyal ez 110-re redukálódik.
A javaslat szerint az uniós polgároknak két jogosítványt kellene szerezniük a vezetéshez, ami duplázná a költségeket és az adminisztratív terheket is, ezen felül a jelenlegi hivatásos járművezetőknek és üzemeltetőknek is új vizsgát kellene tennük.

A fotó illusztráció: Pénzjegynyomda/MTI
Az érdekképviseletek szerint leginkább az elektromos autók tulajdonosait érintené rosszul a szabály, ha elfogadja azt az Európai Parlament. Ezek az autók ugyanis jellemzően nehezebbek, viszont ez elrettentené az embereket az elektromos autók vásárlásától, ami veszélyt jelentene a környezetvédelem szempontjából is.
Deli Andor fideszes EP-képviselő a tervezet kapcsán azt mondta, szerinte az uniós döntéshozók feladata az európai polgárok segítése és a jogszabályok egyszerűsítése lenne, nem pedig újabbnál újabb adminisztratív és pénzügyi terhek kivetése. Az Európai Parlament Deli szerint meg is kezdte a vezetői engedélyekre vonatkozó irányelv-módosítási javaslat megvitatását.

Kiemelten razziát tart a rendőrség az utakon

Brutálisan kivégezte anyját, miután hazament egy fesztiválról

Látványos együttállás lesz látható június elején

Sietett a postás, két gyorshajtás követett el egy napon

Leszakadt egy repülő ajtaja felszálláskor Nyíregyházán, nyilatkozott egy utas

Videón, ahogy egy autó szélvédőjére csapódik egy motoros Csongrádban

Busz ütött el egy nőt Hatvanban

Baltával támadt a 18 éves őrjöngő a futárra Újbudán

Saját bajtársuk életéért küzdöttek a mentők: vezetés közben lett rosszul

Kisgyereket és édesanyját gázolt el egy ittas autós Győrben

Szexuális erőszak, bántalmazások – gyermeknevelőkre csapott le a rendőrség

Több lövés is eldördült, kések villantak Csepelen