
Kiemelten razziát tart a rendőrség az utakon
A tájékoztatás szerint két évvel ezelőtt egy ózdi iskola udvarán egy pedagógus szétválasztott két vitatkozó, lökdösődő iskolás fiút. Emiatt az egyik kiskorú azzal fenyegette meg, hogy megöli. A tanárnő erről beszámolt az iskolaőrnek, értesítették a rendőrséget, akik előállították a diákot a rendőrkapitányságon.
Mikor a fiatalkorú vádlott - aki az előállított iskolás barátja volt - megtudta mi történt, felháborodott az eseten, és elhatározta, hogy kést visz az iskolába, majd megöli a tanárnőt - írták.

A fotó illusztráció: MTI/Balogh Zoltán
A közlemény szerint a vádlott pár nap múlva késsel ment iskolába, ahol megmutatva azt osztálytársainak közölte velük: "meg fogja szurkálni a tanárnőjüket". Erről néhány tanuló értesítette az osztályfőnököt, aki elvette a vádlottól a kést és átadta azt a főigazgatónak.
Később a tanárnő a történtek tudatában bement az osztályterembe, hogy megtartsa az órát. Ekkor a fiatalkorú vádlott azt követelte tőle, hogy adja vissza a kést, mert azzal akar bosszút állni rajta, amiért rendőrt hívott a barátjára - közölték.
A sértett értesítette a rendőrséget, a főigazgató pedig a vádlott szüleit, akik hazavitték fiukat. A bíróság a vádlottat azzal ítélte próbaidőre, hogy annak tartalma alatt pártfogó felügyelet alatt áll majd - olvasható a sajtóanyagban.
Mint írták, a büntetés kiszabásakor enyhítő körülmény volt a vádlott részbeni beismerő vallomása, megbánó magatartása és személyi körülményei. Súlyosító körülményként értékelték az elkövetési eszköz veszélyes voltát, valamint azt, hogy a cselekmény erkölcsileg különösen elítélendő. Az ítélet nem jogerős.

Kiemelten razziát tart a rendőrség az utakon

Brutálisan kivégezte anyját, miután hazament egy fesztiválról

Látványos együttállás lesz látható június elején

Sietett a postás, két gyorshajtás követett el egy napon

Leszakadt egy repülő ajtaja felszálláskor Nyíregyházán, nyilatkozott egy utas

Videón, ahogy egy autó szélvédőjére csapódik egy motoros Csongrádban

Busz ütött el egy nőt Hatvanban

Baltával támadt a 18 éves őrjöngő a futárra Újbudán

Saját bajtársuk életéért küzdöttek a mentők: vezetés közben lett rosszul

Kisgyereket és édesanyját gázolt el egy ittas autós Győrben

Szexuális erőszak, bántalmazások – gyermeknevelőkre csapott le a rendőrség

Több lövés is eldördült, kések villantak Csepelen