A 39 éves Sz. Gusztáv és barátnője, a 19 éves M. Bianka egy internetes társkereső oldalra más életkorral regisztrálta fel a kamasz lányt, majd a hirdetésre jelentkező férfiak igényei szerint a nő segített leszervezni a találkákat. A légyottokért kapott összegeket a pár minden egyes alkalommal elvette a lánytól, azt kizárólag saját kiadásaik finanszírozására fordították.
A Pest megyei felderítők november 9-én reggel, kutatási határozattal a kezükben kopogtattak a férfi ceglédi lakásának ajtaján. A férfit és élettársát elfogták, és a kapitányságra vitték.
Sz. Gusztáv kihallgatása során mindent tagadott, és barátnője is csak szűkszavúan felelt az őt kihallgató rendőrök kérdéseire.
Az azóta letartóztatott Sz. Gusztáv és a szabadlábon védekező M. Bianka ellen emberkereskedelem és kényszermunka bűntettének megalapozott gyanúja miatt folytatja le a további eljárást a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Felderítő Osztálya – írta meg a police.hu.