
Ennyi volt: lezárták az utakat Észak-Magyarország területein
Szijjártó Péter magyar újságíróknak nyilatkozva hangsúlyozta: az Ukrajna ellen indított orosz háborúnak még világosabbá kell tennie, hogy az Európai Uniónak nagyobb szüksége van a Nyugat-Balkánra, mint fordítva. Kijelentette: Magyarország nemzeti érdeke és nemzetbiztonsági kérdés a Nyugat-Balkán uniós integrációja, azért, hogy biztosítani lehessen a régió békéjét és stabilitását. Magyarország mindig is az Európai Unió természetes részének tekintette Közép-Európának ezt a déli részét - emelte ki.
"A nyugat-balkáni országok és társadalmak egyelőre inkább az európai uniós integrációt pártolják más irányokhoz képest, de nem tudjuk, hogy ez holnap is így lesz-e" - fogalmazott. Szijjártó Péter szerint mihamarabb el kellene ismerni, hogy "Szerbia kulcsország" a térség stabilitása, békéje és fejlődése szempontjából. Szerbia már most megérett a tagságra - húzta alá. Bosznia-Hercegovinával kapcsolatban azt mondta, tiszteletben kellene tartani mindhárom államalkotó nemzet és mindkét entitás jogait és érzékenységeit, a boszniai szerbeket vezető Milorad Dodik szankciók alá helyezése pedig tragikus hatásokkal járna Szerbia, valamint Bosznia-Hercegovina jövője szempontjából.

Fotó: Facebook / Szijjártó Péter
Kijelentette: Albániával és Észak-Macedóniával azonnal meg kell kezdeni a csatlakozási tárgyalásokat, Montenegróval pedig le kellene zárni a tárgyalások valamennyi fejezetét. Végezetül hangsúlyozta: nem tisztességes az Európai Unió részéről, hogy többet vár el a tagjelöltektől, mint amit adni tud. "Egyelőre a mérlegnek ebbe a serpenyőjébe nem tett semmit Brüsszel, ami hatalmas probléma" - fogalmazott. Arra hívta fel a figyelmet, ha nem sikerül felgyorsítani a bővítési folyamatot, az történelmi jelentőségű kudarc lesz az Európai Unió számára. Ha az EU nem tudja meghaladni a nagyképű hozzáállást, akkor az Egyesült Királyság után a Nyugat-Balkán is az uniós veszteséglistára kerül - tette hozzá a külgazdasági és külügyminiszter.
MTI
Kapcsolódó tartalom:
Szijártó: soha nem fogjuk engedni, hogy a háború árát a magyarok fizessék meg

Ennyi volt: lezárták az utakat Észak-Magyarország területein

Lecsaptak Debrecen titokzatos "mezítlábas" betörőjére

Halálos balesetet okozott Aszódon, majd hanyatt-homlok elmenekült a cserbenhagyó

Ettől leesik az álla, nagy árcsökkenés várható a kutakon

Házakba tört be a megáradt Ipoly, csónakkal mentik a lakókat

NGM: ősszel is dübörög a hazai turizmus - októberben 11 százalékkal nőtt a vendégforgalom

Saját anyjuk jelentette fel a testvérpárt Jánoshalmán

Csak a szerencsén múlt, hogy nem történt tragédia

Zavarta az ugatás, ezért megmérgezte a szomszéd kutyáit

Durva pusztítást végzett egy férfi egy autókereskedésben Szombathelyen

Autókat szállító tréler borult fel az M5-ösön

Ötven rendőr razziázott Hajdúhadházon