Szijjártó Péter: A fegyverszállítmányok célpontok, ezt bizonyítja Liviv bombázása is

A magyar külügyminiszter a török fővárosban továbbra is a kormány fegyverszállítmányokkal kapcsolatos eddigi álláspontját erősítette. 

Szijjártó Péter a magyar-török együttműködés jegyében utazott Ankarába, ahol Mevlüt Cavusogluval tartott közös sajtótájékoztatón kiemelte, hogy a rendkívüli körülmények, az ukrajnai háború jelentette gazdasági és biztonsági kihívások közepette a stratégiai partnerség jelentősége még inkább felértékelődik.

A külgazdasági és külügyminiszter utalt a nemrégiben Livivben az orosz légierő által megsemmisített külföldi fegyverszállítmányokra, mivel szerinte ezek hatalmas kockázatot jelentenek a szállító országok számára, ezért: „Mi, magyarok nem akarjuk, hogy hasonló jelenetek történjenek magyarlakta területeken, vagy a magyar-ukrán határ közelében. Márpedig hogyha átengednénk a fegyverszállítmányokat Magyarország területén, vagy ne adj Isten mi magunk is fegyvereket szállítanánk, akkor azt a kockázatot vonnánk magunkra, hogy a lvivi eseményekhez hasonlóak történnének magyarlakta területeken, vagy a magyar-ukrán határ közelében. Mi ezt nem akarjuk, és ezért továbbra sem szállítunk fegyvereket és nem is engedjük át a fegyverszállítmányokat Magyarország területén” – hangsúlyozta Szijjártó Péter.


Szerinte az emberek április 3-án döntöttek, és a békét választották, ezért a kormány feladata az, hogy teljesítse választópolgárjai akaratát, és nemet mondjon a háborúra, amiből Magyarországnak ki kell maradnia. 

2022. április 19. 13:16
A Békemenet sikeresebb és Orbán Viktor mondanivalója népszerűbb volt, mint kihívójáé – ismertette legújabb felmérésé...
Magyarországon a kormány egyedülálló családtámogatási rendszert épített ki az elmúlt években, több mint harmincféle ...
Fontos látogatáson vesz részt a magyar miniszterelnök hétfőn. Orbán Viktor XIV. Leó pápával és Giorgia Meloni olasz ...
Ha az Európai Unió Putyin letartóztatásáról beszél, azzal nem lehet véget vetni az orosz–ukrán háborúnak. Területi e...
Varázslóknak és boszorkányoknak öltöztek, így kedvezményesen mehettek be a látogatók a Gyöngyösi Állatkert elő Hallo...
A kötelező sorkatonaság bevezetéséről beszél a Tisza párt, miután kiderültek terveik a nyugdíjak megadóztatásáról, a...
A Békemenet sikeresebb és Orbán Viktor mondanivalója népszerűbb volt, mint Magyar Péteré - ez derül ki egy újabb fel...
Ketten meghaltak, amikor kamion csapódott az autójuknak Romániában. Sokkoló videó készült a tragédiáról, a teherautó...
Nemcsak magyar, hanem például egy svájci csapat is indult a kolbásztöltők versenyén a békéscsabai kolbászfesztiválon...