2025. november 27. csütörtök, Virgil
1°C Budapest

Szijjártó: mi kizárólag Magyarország érdekeit képviseljük

Mi kizárólag Magyarország érdekeit képviseljük és nem lehet más a célunk, mint hogy Magyarország kimaradjon ebből a háborúból - fogalmazott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden az MTI-nek.
Tenyek.hu
2022. március 15., kedd 19:03
Vágólapra másolva!

Arra a kérdésre, hogy Orbán Viktor miniszterelnök miért nem utazik a lengyel, a cseh és a szlovén kormányfővel közösen Kijevbe, a politikus kiemelte: Magyarország békéjéhez és biztonságához az kell, hogy se katonát, se fegyvert "ne küldjünk a háborúba és Magyarország területén keresztül ne engedjük" a fegyverek szállítását Ukrajnába.

"Tiszteletben tartjuk, ha más országok másképp döntenek, de nekünk Magyarország biztonsági érdekeit kell szem előtt tartani" - fogalmazott Szijjártó Péter az MTI kérdésére.

fotó: facebook.com//szijjarto.peter.official

MTI

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk