
Fordulat érkezik húsvéthétfőn az időjárásban, megtorpan a tavasz
Szijjártó Péter kiemelte, a növekvő intenzitású bombázások és városostromok miatt továbbra is egyre többen kényszerülnek otthonaik elhagyására, így egyre több a belső menekült is, akik az ország nyugati felében keresnek biztonságot.
Közülük sokan mentek, mennek Kárpátaljára, ezért a megye segítségre szorul annak érdekében, hogy el tudjanak látni mindenkit - fűzte hozzá.
"Babják Zoltán barátunk, Beregszász polgármestere most azt jelezte, hogy a város vízellátásának biztosításához szüksége van a segítségre. Kérésének megfelelően a kormány 66 millió forintot biztosít a kárpátaljai városnak annak érdekében, hogy a következő hónapokban legyen elég tiszta víz Beregszászon és fenn tudják tartani a víziközművek biztonságos működését az elkövetkezendő időszakban" - fogalmazott Szijjártó Péter.
A külügyminiszter hangsúlyozta, Magyarország nem szállít fegyvereket a háborúba, de minden humanitárius segítséget megad a nehéz helyzetbe került emberek életének megkönnyítése érdekében.
MTI

Fordulat érkezik húsvéthétfőn az időjárásban, megtorpan a tavasz

„Iszonyatos csalódás": Zákány Péter tábornok Pálinkás Szilveszterről - videóval

Rendkívüli figyelmeztetést adott ki a Budapest Airport, minden utast érinthet

Húsvéti tojás pottyant az égből Miskolcra? Döbbenetes videó készült az éj leple alatt

Horror az Alföldön: Mentőhelikopter és több mentőautó lepett el egy hajdúsági kerékpárutat

Riadó a Balatonnál: Több száz ember menekítése indult meg

Elképesztő jelenetek játszódtak le Tiszaörs központjában, mentőakció volt a magasban

Ön már megtette, amit meg kell tennie? Vészesen közelít egy fontos határidő

Rendkívüli vészhelyzet Komárom-Esztergomban: 16 mentőegységet vezényeltek ki

Felkavaró fotók érkeztek a Kiskunságból, borzalmas hármas tragédia történt

Vasárnap megnyílik a Citadella a nagyközönség előtt – Orbán Viktor is beszédet mond

A sofőr szerint egy patkány a hibás, ilyet még nem hallottak a rendőrök