Személyesen gratulált a miniszter két magyar gimnazista lánynak

Kásler Miklós személyesen gratulált annak a két magyar gimnazistának, akik a világ egyik legnevesebb vitaversenyén értek el első helyezést.

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának minisztere hivatalos Facebook-oldalán osztotta meg a két magyar gimnazista sikertörténetét.

"Több mint háromszáz iskola képviseltette magát az Oxford Schools megmérettetésén, amelynek döntőjében a legjobb 130 csapatnak volt lehetősége számot adni képességeiről. Büszkeségre ad okot, hogy a két magyar fiatal az angol anyanyelvű diákokkal szemben is kiemelkedő teljesítményt nyújtott, hiszen a Karinthy Frigyes Gimnázium és a Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium tanulóiként az egyik legrégebbi brit magániskola csapatát is sikerült maguk mögé utasítaniuk" - írta bejegyzésében Kásler Miklós 





 

"Szívből gratulálok az ifjú hölgyek szorgalmához és tehetségéhez, tanulmányaikhoz pedig további sikereket kívánok!" - fejezte ki gratulációját a miniszter.

2021. május 13. 15:54
Öt év letöltendő börtönbüntetésre ítélte a bíróság Kirgizisztánban egy független, a kormányt többször bíráló hírport...
Vasárnap este ismét a felhőtlen szórakozásé a főszerep, hiszen jön a Sztárban Sztár All Stars újabb fordulója. Az el...
A rendőrség visszavonta Ruszin-Szendi Romulusz volt vezérkari főnök fegyverviselési engedélyét.
Elkezdődött a Kincsvadászok forgatása. Ez tehát azt is jelenti, hogy ismét kinyílik a régiségek világa, ahol minden ...
family
Kipróbálta riporterünk az ország legfurcsább körforgalmát. Ez egy mobil, azaz variálható körforgalom nem olyan messz...
family
Saját jelentésében ismeri el az Európai Bizottság, hogy hétmillió migráns nem dolgozik az Unióban. Jelenleg az 51 mi...
Beismerte a lengyel kormány, hogy saját vadászgépük bombázott le egy házat Kelet-Lengyelországban. A lengyel légierő...