
KSH: a vendégek száma 8,3 százalékkal, a vendégéjszakáké 5,6 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit
A Bicskei Rendőrkapitányságon 2020. augusztusában indult büntetőeljárás nagyobb kárt okozó csalás elkövetése miatt ismeretlen tettes ellen.
Az elkövető először egy internetes oldalon adott fel különböző álhirdetéseket, miszerint konténerházat, mobilházat, fűnyíró traktort, motorcsónakot, hintót kínált eladásra. Az áldozatokkal telefonon egyeztetett, beszélgetéseik során vagy a teljes összeget, vagy előleget kért, amit a sértettek egy megadott számlaszámra utaltak el, ezt követően a csaló elérhetetlenné vált – közölte a rendőrség.
Kifejtve, hogy egy másik elkövetési módszere volt, amikor a sértetteket mobiltelefonon hívta fel és közölte velük, hogy örömmel értesíti őket, hogy egy nyereményjáték nyertesei lettek. Nyereményük nem más, mint egy vadonatúj autó, azonban ahhoz, hogy megkapják különböző adminisztrációs költségek miatt meghatározott összeget kell elutalniuk egy előzetesen megadott számlaszámra. A sértettek, az utalást követően ajándékukat hiába várták, az nem érkezett meg.

A rendőrök gyanúsítottként hallgattak ki egy 32 éves abádszalóki lakost, aki a bűncselekmények elkövetését elismerte, amellyel több, mint hat és fél millió forintos kárt okozott.
A férfi megalapozottan gyanúsítható 3 rendbeli nagyobb kárt okozó csalás bűntettével, 11 rendbeli kisebb kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás bűntettével, 6 rendbeli szabálysértési kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás vétségével, valamint 3 rendbeli üzletszerűen elkövetett csalás kísérlet vétségének elkövetésével.
A Bicskei Rendőrkapitányság nyomozói az eljárás vizsgálati szakaszában a szükséges eljárási cselekményeket elvégezték, és a keletkezett iratokat a napokban a Bicskei Járási Ügyészség részére továbbították.
A fotó illusztráció (police.hu)

KSH: a vendégek száma 8,3 százalékkal, a vendégéjszakáké 5,6 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit

Ön is vásárolt az Auchanban? Ezt a terméket ne fogyassza el!

Figyelmeztetik a magyar határ mellett élőket, váratlan hír érkezett

Végig lopták az országot a pénztárca tolvajok

Részegen száguldott a rendőrök elől, végül pórul járt a motoros - videóval

Vadásztőrrel mellkason szúrta bérlőjét egy férfi Dunakeszin

Dráma Miskolcon: Holttestet találtak egy pincében

Nyílt utcán kegyetlenül megöltek egy férfit Hajdúnánáson

Budapestre jön az igazi Mikulás: ekkor kezdődik a 21. MikulásGyár!

Úszva próbált elmenekülni a rendőrök elől - a Dunába ugrott

Most érkezett: gyerek is van a magyar elhunytak között a kenyai repülőbalesetben

Kutyasétáltatás közben vízzel teli gödörbe zuhant egy 15 éves lány Zircen