Sokkoló állatkínzás történt a nyíregyházi fesztiválon - videóval

Felkavaró riport! Élve pörzsöltek meg egy disznót a nyíregyházi böllérfesztiválon. A kegyetlen mészárlásról videók is készültek, amiken látszik, hogy az állat szeme nyitva volt és még mozgott, amikor elkezdték égetni a bőrét. Most vádat emeltek a hibázó böllérek ellen.

Nyitott szemű, mozgó disznót pörzsölték a nyíregyházi böllérfesztiválon. Az állat még életben volt, amikor a sokkoló felvétel készült. A videó az egész internetet bejárta, korábban nyolc állatvédő egyesület is összefogott és közös feljelentést tettek az ügyben.

Egy másik felvételen is jól látszik, hogy a disznó, amit korábban sokkoltak is, nem pusztult el, ezért azt egy patronos fegyverrel próbálták megölni. Egy böllér korábban arról beszélt, hogy szabályos körülmények között már a sokkolás után sem szabadna semmit sem éreznie az állatnak.

A brutális felvétel egy évvel ezelőtt készült, az ügyészség most vádat emelt két férfival szemben, akik részt vettek a kegyetlen mészárlásban.

Korábban a sajtómegkeresésekre a rendezvény szervezői azt írták, hogy a jelenlévő állategészségügyi ellenőr kiemelt figyelmet fordított a kábításra és kivéreztetésre és mindent a jogszabályoknak megfelelőnek talált. A feljelentés után a két vádlott azonban beismerte a bűnösségét.

A bűncselekmény büntetési tétele 3 évig terjedő börtönbüntetés, az ügyészség azonban felfüggesztett börtönbüntetést indítványozott a vádlottakkal szemben.

Hamarosan tárgyalást tarthatnak majd az ügyben.

2024. július 19. 08:21
A nyilvánosságra került videó egy kiképzőtáborban készült.
Magyar Péter és Ukrajna uniós tagsága is megosztja a Tisza Párt szimpatizánsait.
Ukrajna háborúban álló ország, de ez nem jogosítja fel mindenre. Az ukránoknak nincs joguk a kényszersorozás során e...
Callcentert üzemeltetett egy budapesti börtönből egy férfi, aki egy nyereményjátékot ajánlva hívogatta az embereket ...
Mikrogravitációs körülmények között az izmok és a csontok tömege csökken, emiatt a testmozgás az űrben legalább olya...
Részegen karambolozhattak többen is egy off-road autós fesztiválon, az úgynevezett Dagonya Extrémen Nógrád Vármegyéb...
10 éves kisfia szeme láttára halt meg egy férfi egy brutális balesetben péntek este Lábodnál miután egy másik kocsiv...
Bérgyilkosokkal akarta megöletni haragosait egy kecskeméti férfi.
időjárás-jelentés, 2025. július 12., szombat
Beleesett egy vízelvezető csatornába és meghalt egy biciklis férfi Tömörkény közelében a minap.