
Zalai munkabaleset: Kiderült, mi volt az áldozat utolsó kívánsága
Tömeges rákpusztulás történt a vászolyi Séd-patak mintegy ötszáz méteres szakaszán -számolt be róla a VEOL.hu
A helyiek értetlenül állnak a történtek előtt. A patak vize ugyanis kristálytiszta, kitűnő élőhely a rendkívül érzékeny folyami rákoknak.
A falu polgármestere, Rózsahegyi Tibor a Veszprém Megyei hírportálnak elárulta, hogy egy helybeli jelentette neki a szomorú hírt, hogy a patak mintegy ötszáz méteres szakaszán több száz folyami rák elpusztult, továbbá a víz is habzott. A polgármester azonnal jelentette a történteket a Balaton-felvidéki Nemzeti Parknak, ahol tudomása szerint vizsgálják az esetet.
A polgármester szerint sajnos nem zárható ki, hogy emberi mulasztás történt. Elképzelhetőnek tartja, hogy esetleg valamilyen permetszer vagy más vegyianyag juthatott a patakba.
A folyami rák védett faj, természetvédelmi értéke 50 ezer forint, így a természetkárosítás mértéke meghaladhatja a tízmillió forintot

Zalai munkabaleset: Kiderült, mi volt az áldozat utolsó kívánsága

Nem érdemes halogatni a tankolást, változás vártható a kutakon

Megrázó videó készült a szombat éjszakai halálos balesetről

Lehull a lepel: megvan az ország karácsonyfája

Egy nőre bukkantak az árokban Szekszárdon, azonnali beavatkozásra volt szükség

Lopott autóval törtek be egy Andrássy úti luxusüzletbe, videón az óriási pusztítás

Zebrán gázoltak el egy idős férfit Mendén

Megérkezett az első hó Magyarországra: ezt a képet mindenkinek látnia kell

Elszabadult a vihar Kecskemétnél: megbénult a vasúti közlekedés

Rendőrségre menekült az élettársa elől egy veszprémi nő

Dráma a Győr felé tartó vonaton: utasok küzdöttek egy férfi életéért

Átadták a szuperkórházat a Városmajorban


