Rosszul lett a győri állatkert elefántja, csak a katasztrófavédők tudtak segíteni rajta

Több mint 3 órás beavatkozásra volt szükség.

Vasárnap egy különleges esethez riasztották a győri tűzoltókat, miszerint lábra kellett állítaniuk a Győri Állatkert elefántbikáját, Pembét – derült ki az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság hivatalos Facebook-közleményéből.

A 22 éves, 5 tonnás állat ugyanis rosszul lett és elterült a karámjában.

Az állatkerti gondozók először megkötötték az elefánt lábait, majd a tűzoltókkal közösen sikerült elmozdítaniuk úgy, hogy azután átfűzhették a hevedereket a hasa alatt.

A művelethez egy közlekedési baleseteknél is használt emelőpárnát használtak, hogy a lehető legbiztonságosabb és legkényelmesebb módon tudják őt lábra állítani.

Ezt követően a hevedert a plafonon lévő csigán keresztül rögzítettek a daru csörlőjéhez, amellyel végül a több mint 3 órás közös munkát követően sikerült Pembét felemelni.

A katasztrófavédőket annyira megihlette a nem mindennapi akció, hogy rímbe szedték a felejthetetlen állatkerti élményt.

Pembe, az elefánt, kinek a feje fájt,

(ki tudja, miért, tán szerette Jerevánt,

vagy azért, mert hallotta dalolni Csocsoszánt),

szóval az elefánt ájulást generált.

Nem hatott őrá sem szép szó, sem szerenád,

aggódó személyzet pedig csak vele bánt,

az is lehet, hogy pár vödröt telehányt.

Nem mozdult, csüggedt az enervált elefánt.

Próbálták, de nem ment elefánttaligán,

levegőt sem kapott, vagy kicsit, alig ám.

Bóbiskolt bágyadtan a random nyoszolyán,

legyezte a fülét változó szélirány,

aggódott érte egy egész állomány.

Ámde!

Egyszer csak!

Megoldás virult az idő mély mocsarán.

Daliás csapatunk, pár bátor huligán

vonult az állathoz puritán taligán,

derekán rögzítve generál paszományt,

a csüggedő ormánnyal heverő elefánt (ot) magasba emelte.

Így az elefánt tovább nem meditált,

aktív, mint matekos, miután derivált,

mint akit trénere kalandra motivált,

örült az állatkert, hogy mégsem disszidált.

(Csapatunknak persze, mindez csak delikát.)

- fogalmaztak a Katasztrófavédelem kreatív munkatársai.


Címlapfotó: dr. Németh Ramóna tűzoltó főhadnagy

2023. július 25. 18:52
Két hongkongi repülőtéri biztonsági alkalmazott meghalt hétfőn kora reggel, miután egy Dubajból érkező teherszállító...
Azért kell az aláírásgyűjtés és azért kell a Nemzeti Konzultáció, hogy a magyar emberek Orbán Viktort a brüsszeli cs...
Megerőszakolták Michael Schumacher egyik ápolóját a legendás Forma-1-es pilóta otthonában. Az ügy most került bírósá...
10 állat vesztette életét, mire kifejlesztette a megfelelő adagot.
Az ünnepi beszédével egyelőre nincs ideje foglalkozni a kormányfőnek, most még a kormányzáson van a fő hangsúly.
A 100 milliárd forintos keretösszeggel elindult Demján Sándor Tőkeprogram minden várakozást meghaladó érdeklődést vá...
Az épület bejáratának csapódott az autójával egy férfi.