
Tűzijáték okozhatta a 1,5 milliárdos kárt Mosonmagyaróváron
Rétvári Bence rámutatott, nagyon sokan úgy gondolják, hogy nagyobb anyagi biztonságra van szükségük a gyermekvállaláshoz, és ezért teremtette meg a kormány a széles körű családtámogatási rendszert. Ugyanakkor - mint mondta - vannak, akiknél nem anyagi, hanem egészségügyi akadályok jelentkeznek.
Az állam fontos feladatának tartja, hogy ezeknek a pároknak is segítséget nyújtson. Ezért is támogatják évi 70 millió forinttal a Katolikus Szeretetszolgálat természetes fogamzást segítő projektjét - fűzte hozzá a politikus.
Elmondta, olyan elsajátítható módszerekről van szó, amelyek más európai országokban vagy az Egyesült Államokban beváltak. A szeretetszolgálat projektje révén a meddő párokat segítő lelki és életvezetési módszerek Magyarországon is elérhetővé váltak.

Marton Zsolt váci megyés püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia családügyi bizottságának elnöke közölte, a szeretetszolgálat 2018 óta koordinálja a projektet, amely kétirányú: egyrészt szól a családtervezésről, másrészt a meddőséggel küzdő párok orvosi segítéséről.
Vajda Norbert, a Katolikus Szeretetszolgálat főigazgatója kiemelte: közös cél, hogy a tervezett gyermekek világra is jöjjenek. "Rohanunk, stresszes életet élünk, mindent azonnal akarunk", az emberi szervezet, a test és a lélek egysége azonban ezt nem feltétlenül tudja követni. Ez bizony a gyerekvállalásra is igaz - mondta, jelezve, ez a modern társadalmakban égető probléma.
Mint mondta, alapvetően egészségtudatossággal és megfelelő szakmai háttérrel sokat lehet tenni a probléma megoldása érdekében.
"Információt kell adnunk", hogy az érintettek tudják: van segítség. A cikluskovetes.hu oldalon meg lehet tudni, hogy hol lehet segítséget kapni - mondta.
Vajda Norbert közölte, szombaton Budapesten, a Párbeszéd Házában tartanak szakmai konferenciát.
Csordás Ágnes, a Magyar Védőnők Egyesületének elnöke elmondta, támogatják a szeretetszolgálat projektjét. Már korán el kell kezdeni az információ átadását, hiszen a reproduktív egészség megőrzése nagyon összetett: függ a várandós életmódjától, de attól is, hogy a gyermekek milyen egészségi állapotban nőnek fel - mutatott rá.
Közölte, a védőnőkön keresztül eljuttatják a fiatalokhoz és a családokhoz az információkat.
Bálint Balázs szülész-nőgyógyász azt hangsúlyozta, hogy a cikluskövetés nem egyszerűen csak termékenységi lehetőség, hanem egészségtudatos életmódra nevelés lehetősége is.
Várbíró Szabolcs szülész-nőgyógyász, endokrinológus szakorvos arról beszélt, hogy reálisan kell tervezni a reproduktív egészséget és "a természetes működésünkhöz alkalmazkodnunk kell".
A közreadott sajtóanyag szerint eddig 61 orvost és 60 oktatót képeztek ki a projektben.
MTI/A fotó illusztráció (MTI)

Tűzijáték okozhatta a 1,5 milliárdos kárt Mosonmagyaróváron

Két magyar tinédzser is súlyosan megsérült petárdázásban

Fotón az újév első babái, kislányok 2026 első vidéki és fővárosi újszülöttjei

Több ünneplő kezén is kattant a bilincs Budapesten

Szilveszteri káosz - Ezt hagyta maga után az óév utolsó napja

1,5 milliárdos a kár, drámaian kezdődött az év Mosonmagyaróváron

Fotókon a mezőméhesi gyilkos szökevény, nagy erőkkel keresik

Elmaradt a Szilveszter - Mentők és tűzoltók vonultak a Balaton-parti balesethez

Meghúzta a váratlant az időjárás, így búcsúzik 2025

Hátba lőttek egy kisgyereket Szabolcsban, borzalmas eset történt

"Megöllek!" - Elszabadult a pokol egy pilisborosjenői társasházban

Így alakul a boltok nyitvatartása 2025 végén és 2026 elején