Rengeteg embert kellett kimenteni a Balatonból egy nap alatt

Idén még nem kerültek annyian bajba a Balatonon egy nap alatt, mint hétfőn, amikor a Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság munkatársai 9 esetben 32 embert mentettek ki a tóból - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság kedden a police.hu-n.

A rendőrségi honlapon azt írták: gumiunikornison elsodródott gyerekeket, felborult kenusokat, műszaki hibás kishajó utasait, kimerült SUP-osokat és vízibicikliseket mentettek ki a vízirendőrök a tóból.

Az utolsó hétvége is komoly munkát adott a balatoni vízirendőröknek. A somogyi rendőr-főkapitányság beszámolója szerint péntektől vasárnapig 11 esetben 21 embert kellett kimenteni a vízből. Többször kerültek strandolók olyan helyzetbe, amelyből segítség nélkül nem tudtak volna biztonságosan partra jutni. Az időnként viharos szélben elsodródott kiteszörfösöket, SUP-osokat, veszteglő csónakok mellett homokpadra futott vitorlás, felborult katamarán utasait mentették ki szorult helyzetükből az egyenruhások. A rendőr-főkapitányság felhívta a figyelmet arra, hogy az elmúlt időszakban tapasztalható változékony, viharos időjárásnál különösen fontos betartani a viharjelzési szabályokat, figyelni egymásra, a gyermekekre, hiszen nagyon gyorsan kialakulhat veszélyhelyzet.


A vasárnapi Balaton-átúszáson, amelyen több mint tízezren vettek részt, az enyhe szél és hullámzás miatt sokan adták fel a versenyt, a balatoni vízirendőrök a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálatával 217 embernek segítettek abban, hogy biztonságban el tudják hagyni az úszófolyosót a szakszolgálat tájékoztatása szerint. Megemlítették azt is, hogy július 25-ét az ENSZ Közgyűlése két évvel ezelőtt a vízbefulladás megelőzésének napjává nyilvánította. A vízbe fulladás az egyik vezető halálok a 1-24 éves korosztálynál - írták közleményükben, hangsúlyozva, a tragédiák odafigyeléssel elkerülhetők.

MTI/A fotó illusztráció (police.hu)

2023. július 25. 14:09
Nemcsak az szja- és társasági adó-emelés van terítéken a Tisza Pártnál, hanem a különböző területekre juttatott pénz...
Orbán Viktor miniszterelnök támogatásáról biztosította Szabó Zsófit és Gianni Annonit.
Ismét élesen bírálta a kormány családpolitikai intézkedéseit Petschnig Mária Zita: a Tisza Párt körül mozgó megszorí...
A 13. havi nyugdíj eltörlése, a rezsicsökkentés megnyirbálása is szerepel Magyar Péterék valódi tervei között. A Tis...
Gyorsan lezongorázza a kormány a Tisza-adóról szóló nemzeti konzultációt, már nyomtatják az íveket, októberben pedig...
BALESETEK - Négyen haltak meg az utakon egyetlen nap alatt, Tarnaszentmiklósnál és Zalaegerszegen bicikliseket gázol...
A család összeomlott, a rendőrök versenyt futnak az idővel. Hetek óta lázban tartja az országot Kaszás Niki eltűnése...
family
Ordítozás, könnyek, dühkitörés, minden eddiginél nagyobb balhé volt most a Megasztár zsűrijében, szó szerint elszaba...
family
Támolyognak az utcán, fetrengenek a földön, betörnek a lépcsőházakba, zaklatják a lakókat... Rettegnek a budapestiek...
family
A sziklamászást vagy épp a sárkányhajózást is kipróbálhatják a gyerekek az ÉLD+ Élménysport programban. Az Aktív Mag...