
Kiemelten razziát tart a rendőrség az utakon
Nagy sebességgel nekiment a rendőrségi hajó a kötélnek, az visszarántotta, majd a tetejére borult a Tiszán Timár közelében a minap. A megdöbbentő videón jól látszik, ahogy a hajó a hatalmas erejű ütközéstől a levegőben átpördül.
Próbáltam jelezni neki, hogy lassítson, de úgy látszik, hogy figyelmen kívül hagyott, vagy nem vett észre, vagy valami. És megtörtént a probléma
– mondta a Tényeknek Varga Zoltán kompkezelő.
A baleset előtt nem sokkal egy másik, jóval kisebb hajó is arra ment, a felvételen látszik, hogy az viszont átfért a kötél alatt. Úgy tudjuk, hogy a rendőrségi hajó éppen a Tisza átúszását ment biztosítani, amikor a szabályosan kifeszített kompkötélnek ütközött. Csak a kapitány volt a fedélzeten, információink szerint nem sérült meg.
Nagy kő esett le a szívemről, amikor láttam, hogy felbukkant a vízen, és akkor kérdeztem, hogy egyedül volt? És mondta, hogy egyedül van. Mondom hál' Istennek
– tette hozzá a kompkezelő.
Szerinte a hajós hibázott. A komp éppen üzemelt, ezért volt felhúzva a kötél. Ezt egyébként a többi hajósnak is jelzik, csak akkor mehetnek, ha kint van egy fehér zászló. Ha nincs kint, akkor várniuk kell.
Ha nincs kitéve a fehér zászló, akkor a víziközlekedés szabálya szerint úgy kell megközelíteni a kompot, hogy az biztonságosan a révész tudjon intézkedni, ha olyan hajó érkezik, hogy le kell engedni a kötelet, akkor a kompos leengedi, és ad egy szabad jelzést a hajónak
– magyarázta Varga Zoltán.
A mostanihoz kísértetiesen hasonló baleset történt 2021-ben is a Tiszán. Akkor is a komp kötelének ütközött egy rendőrhajó, majd felborult. Egy közelben dolgozó matróz látta a balesetet.
A rendőrök sérülés nélkül megúszták azt az ütközést is. A hajó parancsnoka pénzbüntetést kapott, és fél évre eltiltották a vízijármű vezetéstől is.

Kiemelten razziát tart a rendőrség az utakon

Brutálisan kivégezte anyját, miután hazament egy fesztiválról

Látványos együttállás lesz látható június elején

Sietett a postás, két gyorshajtás követett el egy napon

Leszakadt egy repülő ajtaja felszálláskor Nyíregyházán, nyilatkozott egy utas

Videón, ahogy egy autó szélvédőjére csapódik egy motoros Csongrádban

Busz ütött el egy nőt Hatvanban

Baltával támadt a 18 éves őrjöngő a futárra Újbudán

Saját bajtársuk életéért küzdöttek a mentők: vezetés közben lett rosszul

Kisgyereket és édesanyját gázolt el egy ittas autós Győrben

Szexuális erőszak, bántalmazások – gyermeknevelőkre csapott le a rendőrség

Több lövés is eldördült, kések villantak Csepelen