
Óriási rendőri akció volt kedd hajnalban, egyszerre 150 egyenruhást vetettek be – Videó
Hatalomátvételre készült egy banda Magyarországon.
Tenyek.hu 2024. január 24., szerda 10:15
Az egyik közösségi videómegosztó portálra került fel 2023. novemberében egy olyan videó, melyen egy társaság tagjai bejelentették, hogy megalakítják a Szkíta Magyarországot, és megindították a nemzeti szabad katonai csapatok felfegyverzését – írta meg a police.hu szerdán.
Még akkor bejelentették, hogy mind a volt, mind a jelenlegi kormánytagokat le fogják tartóztatni, sőt kilátásba helyezték a magyar rendőrség lefegyverzését és a katonaság átállítását is, amennyiben azok ellenállást tanúsítanak.
Az ügyben a KR NNI Bűnügyi Szolgálat Nyomozó Főosztály Erőszakos Bűncselekmények Elleni Osztály az alkotmányos rend erőszakos megváltoztatása előkészülete miatt eljárást indított.
Nemrégiben azonban sikerült azonosítani a szervezet tagjait, akiknek elfogására kedd hajnalban került sor.
Nem volt kizárható, hogy a tagok lőfegyverrel rendelkeznek, ezért a rajtaütések végrehajtására az NNI a Terrorelhárítási Központot (TEK) kérte fel.
Munkájukat és az elfogásokat az NNI Műveleti Szolgálatának egységei és a KR Bevetést Támogató Osztálya támogatta.
A Veszprém, Pest, Zala, Bács-Kiskun vármegyékben, illetve Budapesten végrehajtott akcióban közel 150 rendőr egyszerre 10 helyszínen tartott elfogásokat és kutatásokat.
Összesen 11 emberrel szemben intézkedtek, közülük nyolcat – hét férfit és egy nőt – gyanúsítottként hallgattak ki a nyomozók, majd egy 53 éves murakeresztúri, egy 68 éves veszprémi és egy 88 éves váci férfit őrizetbe vettek.
A nyomozók több helyszínen feltehetően éles maroklőfegyvert, lőszereket, AK gépkarabélyt találtak, továbbá gáz- és riasztófegyvert, valamint gumilövedékes fegyvereket és légfegyvereket foglaltak le.
Ezek mindegyikét a nyomozás során szakértői vizsgálatnak vetik majd alá.
A lefoglalt tárgyak között szerepelnek még különböző – a magyar állam létezését tagadó – dokumentumok és a Szkíta Magyarország nevű szervezettel kapcsolatos iratok is.
Az NNI munkatársai találtak olyan okmányokat is, amiket a társaság állított ki tagjainak. Ezek között voltak személyazonosító igazolványok, forgalmi engedélyek, de még diplomáciai mentességet igazoló papírok is.
A rendőrök lefoglalták a szervezet tagjainak informatikai eszközeit és elektronikus adatait is a további bizonyítékok beszerzése érdekében.
A három őrizetbe vett férfi letartóztatását az NNI a Zala Vármegyei Főügyészségen kezdeményezte.
+Ez is érdekelheti

Figyelmeztetést adtak ki, jön a havas eső és a havazás - mutatjuk, hogy hol

Lenyűgöző látvány, az ország több pontja fehérbe borult - Fotók

Iszonyat, mit művel a drog, de nemcsak a fogyasztókat öli – A hajsza folytatódik

Három embert vittek kórházba egy hajdúszoboszlói házból

Ámokfutásba kezdett egy drogos Bács-Kiskunban, videón a sokkoló eset

Meghalt egy férfi az 5-ös úton, még rejtély, miért történt a végzetes baleset

Késsel üldözték a gyalogosokat Kerepesen, videón az ámokfutás

Mindenki életét megmentette a hős apa Budapesten, nyilatkozott a felesége

Titokzatos óriás szelte át az eget Kecskemét felett

Navracsics Tibor: a kormány 3,5 milliárd forinttal segít hét városnak

Épülnek a napelemparkok, egyre több tárolóra van szükség

Megrázó eset egy budapesti uszodában: A víz alatt egy hároméves kisfiút találtak








