Nem megy börtönbe a rendőrgyilkos Sz. Szilárd, felkavaró részletek derültek ki

Nem kell börtönbe mennie annak a férfinak, aki januárban Budapesten halálra késelt egy fiatal rendőrt, Baumann Pétert. Az első nagyobb vizsgálat most zárult le, szerdán pedig újabb, megrázó részletek derültek ki. Megmutatták a gyilkos fegyvert, és egy eddig még nem látott kamerafelvételt is.

Egy 17 centis pengéjű tőrrel ölte meg támadója Bauman Pétert. A megrázó rendőrgyilkosság híre még januárban söpört végig az országon. A Központi Nyomozó Főügyészség első vizsgálata most lezárult, a gyilkos ellen három rendbeli hivatalos személy elleni emberölési kísérlet miatt vádat emeltek, de nem kell börtönbe mennie, mert elmebeteg.

Irracionális üldöztetési téveszméi vannak. Ezért az ügyészség kényszergyógykezelést kért a férfira.

„Én őt abszolút kizárom az életünkből...” - ezt mondta fia gyilkosáról a leszúrt rendőr gyászoló édesanyja. A gyilkos fegyver mellett azt a bontókalapácsot is bemutatták, amivel a késelő rátörte az ajtót egy idős asszonyra, illetve azt a machetét is, amit a kocsijában találtak. Ezért kellett mindenképpen elfogni, mert nem lehet tudni Sz. Szilárd mit tett volna a fegyverrel később. Most megrázó részleteket is közöltek a tragédiáról.

„Mondta, hogy Laci bácsi, engem megszúrtak!” – Péter mindezt a szolgálatirányítójának mondta, aki azóta is bánja, hogy nem maradt mellette.

„Könnyeivel küszködve azt mondta nekünk, hogy soha nem fogja megbocsájtani önmagának azt, hogy nem maradt a haldokló bajtársa mellett, és nem fogta a kezét. Meggyőződésem az, hogy ő a helyes utat választotta, amikor az üldözést segítette” – tette hozzá Fürcht Pál, a Központi Nyomozó Főügyészség főügyésze.

„Muszáj volt leszúrnom, mert meg akartak ölni!” - ezt ordította a támadó.

Eddig nem látott felvételeket is közzétettek az elfogásról, illetve részletezték a szúrás előtti pillanatokat, amikor a késelő még annyira együttműködő volt, hogy a kezét is hátra tette a bilincseléshez.

„És ekkor pattant el valami. Megpördült, megfordult, ekkor már a három kollégámmal szemben helyezkedett el, és több esetben rúgni, ütni kezdte a rendőröket” – nyilatkozta Terdik Tamás vezérőrnagy.

Először a rendőrök pisztolyát akarta megszerezni. Mindhárman rávetették magukat, ekkor aludt ki a lépcsőház világítása, a kés pedig amit korábban elvettek a férfitől, kiesett Bauman Péter zsebéből. A támadó felkapta, és azonnal szúrt. A rendőrök intézkedése a vizsgálat szerint szakszerű és emberséges volt, a hatóság a tragédia miatt tervezi a szúrás és lövedékálló mellények beszerzését.

2023. július 20. 08:35
Több mint 67 év börtönbüntetésre ítélt az egyesült államokbeli Colorado bírósága egy gambiai katonát, aki a vád szer...
Éles diplomáciai feszültség alakult ki Franciaország és Olaszország között, miután Matteo Salvini olasz minisztereln...
Kocsis Máté szerint „a brüsszelita MANöken teljesen elvesztette a fonalat a kamuzásban. Kár folytatnod a blöffölést,...
Migránsellenes tüntetések söpörnek végig az Egyesült Királyságon: Liverpooltól Bristolon át Newcastle-ig tiltakoznak...
A sajtó egész egyszerűen csak az "ördög ügyvédjeként" emlegeti. A tárgyalóteremben kíméletlen stratéga, aki szavaiva...
family
Mini ásatásokkal és állatsimogatóval várták a kicsiket és nagyokat Vértesszőlősre, az idén jubileumot ünneplő Samu-n...
Felrobbant egy gyár Louisianában. Az eset után drámai felvételek készültek, sűrű füst és óriási lángok borították be...
Az ország minden pontjáról érkeztek a rajongók Kapu Tibor első közönségtalálkozójára, a Millenáris Parkba. A magyar ...
Száguldozó motorosokra vadásztak a rendőrök a Mátrában. A statisztikák szerint a szabálytalankodók miatt rengeteg a ...