
Kiemelten razziát tart a rendőrség az utakon
Jelzett a szén-monoxid-érzékelő péntek este Tiszaburán egy Kossuth Lajos utcai családi házban – közölte a katasztrófavédelem közleményében.
Kifejtve, hogy a ház négy lakója a jelzésnek köszönhetően nem sérült meg. A tűzoltók a fürdőszobában működő gázkonvektor környezetében kimutatták a mérgező gáz koncentrációját, ezért értesítették a gázszolgáltatót. A lakók ideiglenesen egy másik, saját tulajdonú ingatlanban helyezkedtek el, amíg a gázhálózatot szakemberrel át nem vizsgáltatják a gázkonvektort.
Az életek megmenekülése annak volt köszönhető, hogy a lakásban volt szén-monoxid-érzékelő
– hangsúlyozta a katasztrófavédelem.
Hozzátéve, hogy egy ilyen készülék a halálos gáz legkisebb mennyiségére is jelez, így a lakásban tartózkodók azonnal megkezdhetik a szellőztetést és értesíthetik a tűzoltókat; valamint elkerülhetik a sérülést. Egy szén-monoxid-érzékelő csupán néhány ezer forintért megvásárolható, cserébe évekre garantálja otthonunk biztonságát. Fontos, hogy minden olyan ingatlanban legyen szén-monoxid-érzékelő, ahol nyílt égésterű berendezés üzemel. A katasztrófavédelem az érzékelők pozitív és negatív listájával segít a megfelelő készülék kiválasztásában.

Kiemelten razziát tart a rendőrség az utakon

Brutálisan kivégezte anyját, miután hazament egy fesztiválról

Látványos együttállás lesz látható június elején

Sietett a postás, két gyorshajtás követett el egy napon

Leszakadt egy repülő ajtaja felszálláskor Nyíregyházán, nyilatkozott egy utas

Videón, ahogy egy autó szélvédőjére csapódik egy motoros Csongrádban

Busz ütött el egy nőt Hatvanban

Baltával támadt a 18 éves őrjöngő a futárra Újbudán

Saját bajtársuk életéért küzdöttek a mentők: vezetés közben lett rosszul

Kisgyereket és édesanyját gázolt el egy ittas autós Győrben

Szexuális erőszak, bántalmazások – gyermeknevelőkre csapott le a rendőrség

Több lövés is eldördült, kések villantak Csepelen