2025. november 08. szombat, Zsombor
10°C Budapest

Nadrág szárával fojtotta meg csecsemőjét egy somogyi nő

Kegyetlenül, egy nadrág szárával fojtotta meg újszülöttjét egy nő Bábonymegyeren. A halott csecsemőt egy zsákba tette, azután pedig egy faházban hagyta. Az asszony mindenki elől titkolta a terhességét. Kiderült, hogy a baba egészséges volt, a nő pedig tisztában volt azzal, hogy mit tesz. A csecsemőgyilkost első fokon most ítélték el.
Tenyek.hu
2023. május 24., szerda 08:26
Vágólapra másolva!

Magába roskadva sírt és könyörgött a bíróságon a 28 éves nő, akit azért ítéltek el, mert meggyilkolta csecsemőjét Bábonymegyeren. Mindenki elől titkolta terhességét, viszont ezt a faluban sokan megsejtették. A nő mindenkinek mást mondott.

Az eset tavaly történt. A nő miután megszülte az egészséges kisfiút, egy nadrág szárával megfojtotta, majd a baba holttestét egy szemeteszsákba tette és egy faházba rejtette.

A kicsi halálát fulladás okozta.

A tárgyalóteremben szakértőket hallgattak meg. Kiderült, hogy a nő mindvégig beszámítható volt.


A nő férjétől kért segítséget, mikor a rendőrök már helyszíneltek. A beszélgetést a bíró ismertette.

„Segíts, hogy ne legyen baj, a zsák az ajtóban van”. Erre kérdezi a férje, hogy „"anya ugye nem egy baba van benne? Mit csináltál anya? Szétzúzod a kis családunkat” – olvasta fel az üzenetet a bíró a trágyaláson.

A háromgyerekes édesanyját emberölés bűntettében bűnösnek találta a bíróság. Ezért 16 év szabadságvesztésre és 10 év közügyektől eltiltásra ítélte. A szabadságvesztést fegyházban kell végrehajtani és feltételes szabadságra nem bocsátható.

A vádlott és védője enyhítésért fellebbezett, így az ítélet nem jogerős. Az ügy másodfokon folytatódik majd.

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk