2026. június 23. kedd, Zoltán
32°C Budapest

Mise alatt lopózott be a pap szobájába az erkölcstelen Somogy megyei férfi

A férfi a mise alatt felállt a helyéről, és a pap lakrésze felé vette az irányt, ahol kutakodni kezdett. 
Tenyek.hu
2021. november 18., csütörtök 10:54
Vágólapra másolva!

Egy hajléktalan férfi 2020 novemberében, az esti mise után, a templomban megkereste a plébánost és 2.000 forintot kért kölcsön arra hivatkozva, hogy nincs pénze buszjegyre, így nem tud haza utazni. Az atya megsajnálta a férfit és átadta a kért összeget azzal, ha lesz pénze, küldje el a plébániára.

A hajléktalan a következő napokban is megjelent a templomban, és részt vett a misén, azonban az egyik szertartás alatt felállt, de nem hagyta el a templomot, hanem az azzal egybeépített papi lakrész felé vette az irányt.A férfi kutatni kezdett az atya szobájában, ahol csak némi készpénzt tudott magához venni, mert az egyik hívő követte és távozásra szólította fel – olvasható az ügyészség hivatalos oldalán.

A Nagyatádi Járási Ügyészség a Nagyatádi Járásbíróságra benyújtott vádiratában felfüggesztett fogházbüntetést indítványozott a hajléktalan férfival szemben.

 

Fotók: ügyészség

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk